14

برگزاری مراسم جشن هفته وحدت در روستای بوته زیرگ شهرستان درمیان

برگزاری مراسم جشن هفته وحدت در روستای بوته زیرگ شهرستان درمیان

مراسم جشن هفته وحدت در روستای بوته زیرگ شهرستان درمیان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام محمد هادی نودهی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان درمیان از برگزاری مراسم جشن هفته وحدت در روستای بوته زیرگ شهرستان خبرداد.

وی در حاشیه این مراسم با تاکید بروحدت مسلمانان وحدت را یک عامل مهم در پیشرفت جوامع اسلامی دانست و گفت: در شهرستان درمیان با توجه به حضور علمای اگاه اعم از تشیع وتسنن مردم در کنار هم با همدلی وصمیمیت کامل زندگی می‌کنند.

در این مراسم حجت‌الاسلام خزاعی امام جمعه بخش قهستان با تبریک میلاد نبی مکرم اسلام و فرا رسیدن هفته وحدت گفت: پیامبر مکرم اسلام حضرت محمد(ص) و دین مبین اسلام همواره حامی و پیام آور وحدت و اتحاد در بین مسلمانان بوده و همه دستورات اسلام حول محور اتحاد و وحدت است.

وی در ادامه افزود: خود پیامبر اسلام نیز محور وحدت همه دلها و انسانهای مومن بود و از لحظه مبعوث شدن پیام آور وحدت و دوستی در بین مسلمانان بوده و همچنین تمام اهداف و برنامه های پیامبر بر پایه اتحاد و وحدت حاکم بود.

امام جمعه قهستان با اشاره به اینکه همه شعائر اسلام رنگ و بوی وحدت دارد خاطر نشان کرد: مسلمانان و جوامع اسلامی نباید لحظه ای از اصل مهم و اساسی اسلام یعنی اتحاد و وحدت غفلت کنند بلکه همواره نسبت به حفظ وحدت باید متعهد باشند و در مقابل دشمنان اسلام و قرآن متحد باشند.

حجت‌الاسلام خزاعی اظهار داشت: خداوند متعال همه ظرفیتهایی که در اسلام قرار داده بر پایه وحدت و اخوت بوده لذا برای گسترش اسلام و تقویت بنیانهای ارزشمند اسلامی باید به دنبال تقویت اسلام و معرفی ظرفیت های وحدت آفرین دین مبین اسلام باشیم.

وی با بیان اینکه دشمنان اسلام نه دوستدار تشیع می باشند و نه دوستدار اهل سنت گفت: امروز جوامع اسلامی نباید به کفار و دشمنان اسلام تکیه کنند زیرا تکیه بر دشمنان اسلام باعث پایمال شدن انسانیت، کرامت و دین ما خواهد شد.

امام جمعه قهستان افزود: دشمن همواره به دنبال غالب کردن فرهنگ و ارزشهای پلید خود بر جوامع اسلامی و همچنین در بین مسلمان بوده و از طرفی به دنبال غارت کردن منابع و ظرفیتهای مسلمانان و کشورهای اسلامی در سرتاسر جهان است.

حجت‌الاسلام خزاعی خاطر نشان کرد: امروز به برکت رهبری داهیانه مقام معظم رهبری و استقرار نظام جمهوری اسلامی ما شاهد وحدت، انسجام و اخوتی عمیق و گسترده در کشور هستیم.

وی در پایان افزود: این اتحاد و انسجام، دشمن را در نفوذ و دست یافتن به این کشور حفظ کرده لذا همه ما موظف به حفظ این اتحاد و انسجام می باشیم.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (188)
کد خبر: 5821
  • برگزاری مراسم جشن هفته وحدت در روستای بوته زیرگ شهرستان درمیان

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 76626                              ديروز: 2294                              امروز: 2273

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.