14

جشن محوری هفته وحدت در مسجد جامع روستای درمیان

جشن محوری هفته وحدت در مسجد جامع روستای درمیان

برگزاری مراسم جشن به مناسبت هفته وحدت با حضور مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی در مسجد جامع روستای درمیان

به مناسبت هفته وحدت مراسمی جشنی باحضور مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی وتعدادی دیگرازمسئولین استانی وشهرستان در مسجد جامع روستای درمیان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام محمد هادی نودهی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان درمیان از برگزاری مراسمی جشنی به مناسبت هفته وحدت باحضور مسئولین استانی وشهرستان در مسجد جامع روستای درمیان درمیان خبر داد.

در این مراسم ابتدا حجت‌الاسلام مشرفی مسئول دفتر رسیدگی به امور اهل سنت استان خراسان جنوبی ضمن تبریک هفته وحدت گفت: صمیمانه این ایام را به مسلمانان جهان تبریک می‌گوییم و برای حفظ وحدت این سرمایه ارزشمند برای دنیای اسلام تلاش می‌کنیم.

وی با بیان اینکه مسلمانان همانند یک روح در چند بدن هستند افزود: مسلمانان نسبت به یکدیگر مانند ساختمان هستند که هر جزعی جزء دیگر را محکم می‌کند.

وی اظهارداشت: مومنین نسبت به یکدیگر اعضای یک پیکرند همانطور که سعدی فرموده است «بنی آدم اعضای یکدیگرند که در افرینش ز یک گوهرند».

حجت‌الاسلام مشرفی با بیان اینکه از توطئه های دشمنان ایجاد تفرقه بین امت اسلامی است افزود: اگر وحدت در ایران و کشورهای اسلامی برقرار باشد و دشمنان را بشناسیم می توانیم جلوی نقشه های شوم آنان را بگیریم.

در ادامه مولوی خالقی امام جمعه روستای درمیان گفت: دشمن از وحدت مسلمانان به شدت در هراس است و در همین راستا سعی دارد با اهانت به مقدسات مسلمانان آنها را آزرده خاطر کند.


وی افزود: از آنجا که مسلمانان عالم اعتقاد خاصی به پیامبر گرامی اسلام (ص) دارند دشمن دست به توهین به پیامبر اسلام می‌برد تا با این کار وحدت مسلمانان را به مخاطره بی‌اندازد.

امام جمعه اهل سنت درمیان با بیان اینکه با وحدتی که پیامبر (ص) بر روی آن تأکید داشتند افکار عمومی عالم اسلام جهت‌دار می‌شود، تصریح کرد: دشمن نمی‌تواند وحدت میان مسلمانان را ببیند و از طریق مختلف سعی در تفرقه‌افکنی میان مسلمانان دارد.

وی تصریح کرد: کفار و استکبار از همان زمان قدیم سعی در اهانت و توهین به پیامبر (ص) داشتند ولی در هر زمان ناکام مانده‌اند.

‌امام جمعه اهل سنت درمیان بیان کرد: مسلمانان چون جلوه وحدت اسلامی را از زمان پیامبر به ارث برده‌اند برای نگهداشتن آن تلاش زیادی کرده و برای عظمت اسلام از جان مایه می‌گذازند.

خالقی گفت: علمای اسلام نیز باید در این راستا به وظیفه خطیر خود در قبال این حرکات ناشایست عمل کنند و در برابر این توطئه ریشه‌دار موضع‌گیری کرده و به روشنگری در میان مردم اقدام کنند.

در پایان حجت‌الاسلام علیرضا حسینی امام جمعه شهرستان درمیان ضمن خیر مقدم به حاضرین وتبریک هفته وحدت گفت: وحدت در سایه ولایت یک ضرورت است وباید بین جوامع اسلامی ومذاهب مورد تایید، وحدت برقرار باشد.

وی افزود: در سایه سار وحدت مسلمانان جهان به عزت وعظمت خواهند رسید.

وی وحدت را یک مفهوم قرآنی دانست که آیات متعددی در باره آن تاکید داشته اند.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (169)
کد خبر: 5824
  • جشن محوری هفته وحدت در مسجد جامع روستای درمیان
  • جشن محوری هفته وحدت در مسجد جامع روستای درمیان

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 76369                              ديروز: 2294                              امروز: 2016

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.