13

هفته وحدت، هفته تحکیم میثاق هاست

هفته وحدت، هفته تحکیم میثاق هاست

مسئول اداره تبلیغات اسلامی قاین گفت: هفته وحدت، هفته‌ای است که در آن میثاق‌ها تحکیم و امت اسلامی یکپارچه و منسجم هستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان خراسان جنوبی؛ حجت‌الاسلام احمد علیپور مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان قاینات به مناسبت آغاز هفته وحدت گفت: هفته وحدت فرصت مناسبی برای اتحاد بین شیعه وسنی است و می تواند امت اسلامی را روی یک موضوع مهم که عبارت از ولادت پیامبر(صل الله علیه و آله و سلم) است جمع کرده و به همگرایی و همسویی آنان کمک کند.

وی افزود: هفته وحدت، هفته‌ای است که در آن میثاق‌ها تحکیم و امت اسلامی یکپارچه و منسجم هستند و شیعه و سنی، به یاد سالروز میلاد رسول گرامی اسلام (ص) با هم و در کنار هم، در یک راه و به سوی یک هدف سرود وحدت می‌خوانند.

حجت‌الاسلام علیپور با بیان اینکه جمهوری اسلامی، پیش گام وحدت اسلامی است ابراز داشت: وحدت اسلامی که همواره آرزوی اندیشمندان اسلامی بود با مجاهدت و تلاش خالصانه مسئولان جمهوری اسلامی پایه‌های اساسی آن تحکیم یافته است.

مسئول تبلیغات اسلامی خاطرنشان کرد: اگر وحدت و یکپارچگی بین مسلمانان پررنگ‌تر و بیشتر شود می‌توانند به پیشرفت و تمدنی که مد نظر اسلام و پیامبر اکرم (ص) است، دست یابند.

وی با ابراز امیدواری از این که اسلام مجد و عظمت حقیقی خویش را در سایه اتحاد مسلمین باز یابد گفت: به مناسبت ولادت حضرت محمد(ص) وسلاله پاکش امام جعفر صادق(ع) 5جلسه جشن محوری درروستاهای تلفیقی و35جلسه جشن بامحوریت روحانیون مستقروهجرت در هفته وحدت در سطح شهر و روستاهای قاین برگزار خواهد شد.

حجت‌الاسلام علیپور اعزام مبلغ به روستاهای فاقد روحانی وگفتمانهای دینی درمدارس وبرگزاری مسابقات فرهنگی و نصب بنردرچند نقطه شهرازاهم برنامه های هفته وحدت در شهرستان قاین ذکر کرد.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (187)
کد خبر: 5828
  • هفته وحدت، هفته تحکیم میثاق هاست

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 76793                              ديروز: 2599                              امروز: 931

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.