15

گفتمان دینی با موضوع مبانی وحدت اسلامی در مدرسه پسرانه شهید پیرامی نهبندان

گفتمان دینی با موضوع مبانی وحدت اسلامی در مدرسه پسرانه شهید پیرامی نهبندان

حجت‌الاسلام حسینی گفت: به مناسبت هفته وحدت گفتمان دینی با موضوع مبانی وحدت اسلامی در مدرسه پسرانه شهید پیرامی شهرستان نهبندان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خاسان جنوبی،حجت‌الاسلام حسینی گفت: به مناسبت هفته وحدت گفتمان دینی با موضوع مبانی وحدت اسلامی در مدرسه پسرانه شهید پیرامی شهرستان نهبندان برگزار شد.

در این گفتمان دینی حجت‌الاسلام مرتضی خزاعی از روحانیون این شهرستان گفت: انسجام و وحدت اسلامی میان مسلمانان نیاز اساسی است که جوامع اسلامی بیش از هر جامعه ای به ان نیازمند است.

وی افزود: دشمنان اسلام در صدد هستند با تشکیل اتاق های فکر که نشات گرفته از افکار استکباری و صهیونیستی است با ایجاد اختلاف موجب دو دستگی میان مسلمانان شوند و لذا باید مسلمانان به این موضوع توجه داشته باشند که جدایی انداختن میان مسلمانان خواسته و هدف اصلی دشمنان اسلام است.

حجت‌الاسلام خزاعی مساله وحدت را بسیار مهم برشمرد و تصریح کرد: وحدت یک مساله جزئی و در حاشیه نیست بلکه یک موضوع مهم و اساسی است که در قرآن و سنت نبوی به آن تاکید فراوانی شده است.

وی قرآن کریم را یکی از بزرگترین منادیان وحدت اسلامی میان مذاهب اسلامی و به طور کلی امت اسلامی برشمرد و خاطر نشان کرد:در قرآن کریم بیش از 50 آیه به موضوع وحدت اختلاف و روشهای پیش‌گیری از آن و چگونگی ایجاد اتحاد اشاره شده است که بیانگر اهمیت این موضوع از منظر کتاب آسمانی ما مسلمانان است.

حجت‌الاسلام خزاعی توحید را یکی اساسی ترین مبنای وحدت و همبستگی دانست و گفت:با کمی دقت و بررسی در قرآن متوجه می‌شویم که بعد از توحید، مهم‌ترین موضوعی که مورد تأکید قرار گرفته وحدت مسلمانان و پرهیز از اختلاف و چنددستگی است و بعد از ایمان به خدا به هیچ چیز به اندازه وحدت و همبستگی میان مسلمانان تشویق و سفارش نشده است.

وی در پایان تاکید کرد که همین همدلی، اخوت و یگانگی بوده که باعث شده با وجود شیطنت های فراوان دشمنان نتوانند راه به جایی ببرند و این همان چیزی است که دشمنان را به وحشت انداخته است.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (321)
کد خبر: 5835
  • گفتمان دینی با موضوع مبانی وحدت اسلامی در مدرسه پسرانه شهید پیرامی نهبندان

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 60054                              ديروز: 2955                              امروز: 519

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.