11

پرداختن به مسائل زیرساخت‌های فرهنگی در حوزه رسانه امری ضروری است

پرداختن به مسائل زیرساخت‌های فرهنگی در حوزه رسانه امری ضروری است

مدیرکل امور فرهنگی، رسانه و فناوری های نو سازمان تبلیغات اسلامی تاکید کرد: پرداختن به مسائل زیرساخت‌های فرهنگی در حوزه رسانه امری ضروری است

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام احمد صحت‌قول، در کارگاه آموزشی اساتید گفتمان دینی در چاکسر محمودآباد، اظهار داشت: با توجه به گسترش روبه رشد فضای مجازی و سرعت جابجایی اطلاعات در شبکه‌های ارتباط جمعی، پرداختن به مسائل زیرساخت‌های فرهنگی در حوزه رسانه امری اجتناب‌ناپذیر است.

مدیرکل امور فرهنگی و رسانه سازمان تبلیغات اسلامی، با تقدیر از فعالیت‌های صورت‌گرفته از سوی اداره کل تبلیغات اسلامی در سال‌های گذشته و سال جدید، افزود: آسیب‌های اجتماعی بسیاری در کشور وجود دارد که طرح و بیان آن در کلاس‌های گفتمان دینی می تواند به پیشگیری، رفع و یا کاهش آن کمک کند و در واقع برگزاری کلاس‌های گفتمان دینی باید مرکز آگاهی بخشی جوانان و نوجوانان باشد.

وی با اشاره به مسئله فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی و ارتباط جمعی، بر توجه به آسیب‌های اجتماعی و کاهش به‌عنوان یکی از الزامات برگزاری گفتمان‌های دینی تأکید کرد و افزود: موثرترین شیوه برای بیان مشکلات و ارائه راه‌حل برای برون‌رفت از آن همین کلاس‌های گفتمان دینی است.

حجت‌الاسلام صحت‌قول با اشاره به هدف‌گذاری در برنامه‌های گفتمان دینی و اهمیت برگزاری کارگاه‌های آموزشی اساتید گفتمان دینی در طول سال، خاطر نشان کرد: گفتمان دینی نباید فقط در مناسبت‌ها فعال باشد و در طول سال برگزاری آن الزامی است.

وی با اشاره به افزایش چشمگیر آمار طلاق و برخی آسیب‌های اجتماعی در کشور تاکید کرد: باید نسبت به مسائل طلاق و اعتیاد بیشتر تلاش شود و مناطق آسیب‌پذیر در کشور باید مورد ارزیابی قرار گیرد و در خصوص آن برنامه‌ریزی مدون و دقیقی انجام شود

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (485)
کد خبر: 5857
  • پرداختن به مسائل زیرساخت‌های فرهنگی در حوزه رسانه امری ضروری است

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 72747                              ديروز: 1                              امروز: 557

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.