18

جشن وحدت و میلاد پیامبر رحمت در زیرکوه

جشن وحدت و میلاد پیامبر رحمت در زیرکوه

جشن وحدت و همدلی به مناسبت میلاد با سعادت نبی مکرم اسلام (ص)، امام جعفر صادق (ع) و هفته وحدت در حسینیه شهر حاجی آباد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات استان خراسان جنوبی، همزمان با شب میلاد نبی مکرم اسلام،با حضور فرماندار، علمای شیعه و اهل سنت و مردم شهر حاجی آباد،جشن وحدت و همدلی به مناسبت میلاد با سعادت نبی مکرم اسلام (ص)، امام جعفر صادق (ع) و هفته وحدت در حسینیه سید الشهدای شهر حاجی آباد برگزار شد.

مولوی بخشی در ابتدا با بیان سخنانی در خصوص میلاد پیامبر نور و رحمت حضرت محمد مصطفی ص گفت: وقتی از آن حضرت صحبت می‌کنیم سخن از یکی از اصول دین یعنی نبوت است و از این حیث فرقی بین هیچکدام از ائمه نیست.

وی در ادامه با تاکید بر لزوم وحدت گفت: وحدت از اهم واجبات است و نباید تنها یک شعار باشد که در این صورت خیانت به قرآن و خلاف راه و روش پیامبر اسلام است.

وی تصریح کرد: وحدت موقعی شکل خواهد گرفت که در سایه عدالت اجتماعی باشد. 
مولوی بخشی در پایان گفت در سایه وحدت و همدلی مسلمانان توانستیم گروهک تکفیری داعش را نابود کنیم در آینده هم نخواهیم گذاشت مشکلی ایجاد نمایند.

سپس حجت‌الاسلام سید مصطفی جلالی دادستان زیرکوه گفت: نیاز مبرم جامعه ما وحدت است و موجب اقتدار ماست هرچه قوی ار باشیم دشمن ذلیل تر است.

وی در ادامه در خصوص عدالت اجتماعی در نظام اسلامی گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی بین شیعه و سنی کوچکترین فرقی نگذاشته است. 
وی در ادامه گفت: آن حضرت اسوه اخلاق در جامعه است و آن چه مردم را به اسلام جذب کرد اخلاق ایشان بود.

فرماندار زیرکوه ضمن ییان سخنانی در خصوص وحدت گفت: اگر ما از منیتهای خود بگذریم و‌منافع خود را در منافع جمع تعریف کنیم اختلافی پیش نمی آید بدیهی است اگر به منافع محدود خود و منطقه مان فکر کنیم نمی توانیم منافع کسی دیگر را تحمل کنیم. لذا باید همه تلاش کنیم شهرستان را با همدلی و گذشت به نقطه مطلوب برسانیم.

وی با اشاره به سخن مولوی بخشی در خصوص لزوم عدالت اجتماعی گفت: مسیر رسیدن به عدالت اجتماعی از طریق فعالیتهای مدنی است و با روشهای سخت قابل دستیابی نیست.

خانزاده تصریح کرد: اگر در اتحادمان خدشه ایجاد شود روزنه ای برای ضربه به دشمن باز خواهد شد، مقام معظم رهبری می فرمایندمتاسفانه آن چنان ضربه ای به پیکره اسلام گروههای تکفیری زدند که سالها طول خواهد کشید آن را التیام ببخشیم.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (231)
کد خبر: 5880
  • جشن وحدت و میلاد پیامبر رحمت در زیرکوه
  • جشن وحدت و میلاد پیامبر رحمت در زیرکوه

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 60076                              ديروز: 2955                              امروز: 541

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.