15

برگزاری مراسم هفته وحدت در روستای اهل سنت طبسین سفلی

برگزاری مراسم هفته وحدت در روستای اهل سنت طبسین سفلی

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان نهبندان گفت: مراسم جشن هفته وحدت با حضور امام جمعه، معاون سیاسی امنیتی و جمعی از مسئولین ادارات این شهرستان در روستای طبسین سفلی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی،سرپرست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان نهبندان گفت: مراسم جشن هفته وحدت با حضور امام جمعه، معاون سیاسی امنیتی و جمعی از مسئولین ادارات این شهرستان در روستای طبسین سفلی برگزار شد.

در این مراسم جت الاسلام والمسلمین عباسعلی خزاعی اظهار گفت: مولود امشب پیام های بسیار دارد و این که جامعه باید اخلاق مدار باشد، یک جامعه اخلاقی باشد، مولود امشب پیامش پیام وحدت، انسجام و برادری است.

وی افزود:خداوند در قرآن می فرماید واعتصموا به حبل الله جمیعا ولا تفرقوا. چنگ بزنید به ریسمان الهی،ریسمان الهی چبست ؟ریسمان الهی می تواند قرآن،پیامبر(ص)،اهل بیت(ع) باشد بین شما تفرقه نباشد خداوند در قرآن می فرماید شکر نعمت الهی را بجا آورید چرا که شما دشمن همدیگر بودید و خداوند بین شما الفت برقرار کرد و مولود امشب پایه گزار وحدت در جامعه است.

وی با بیان روابط دوستانه اهل سنت مالکی و حنفی با امام صادق (ع) به وحدت واقعی اشاره و افزود: وحدت،برادری،یکی بودن، به پای اسلام ایستادن، خون شیعه و سنی در دفاع از اسلام ریختن همه و همه در دفاع از اسلام دفاع از گفتمان وحدت،دفاع از گفتمان ولایت است که دشمن از این می ترسد چرا که می بیند برای دفاع از اسلام هم شیعه و هم سنی شهید می دهند.

وی با اشاره به وجود دو شهید غلامعلی جمالزهی و احمد جمالزهی افزود:دشمن از این می ترسد که اگر در عراق و سوریه جنگ راه می اندازند می بیند که شیعه و سنی با هم بر علیه عروسک های خیمه شب باز ساخته شده دست استکبار جهانی مبارزه می‌کنند.

حجت‌الاسلام خزاعی خاطر نشان کرد:دشمن از این وحدت وحشت دارد اینجاست که باید تمسک کنیم به آیات قرآن به روایات پیامبر اعظم به اهل بیت(ع) و رفتاری که با اطرافیان داشتند که باعث پیشرفت اسلام شده و اسلام امروزه به دست ما رسیده است.

امام جمعه نهبندان اظهار کرد: در خارج از کشور نگاه به جمهوری اسلامی،نگاه به رهبری عالیقدر چند۱۰۰ برابر نگاهی است که ما داریم چرا که آنها قدر ندای وحدت آقارا می دانند.

وی با اشاره به سخن مقام معظم رهبری(مدظله العالی) که فرمودند: هر سخن تفرقه انگیزی که از حلقوم شیعه و سنی بیرون بیاید و خواسته باشد تفرقه ایجاد کند حرف دشمن است افزود: دشمن میخواهد از شیعه و سنی سوء استفاده کند،دشمن حمام خون راه می اندازد،شیعه انگلیسی و وهابیت تکفیری را آمریکا تقویت می‌کند بر علیه تشیع و جنگ مذهب راه می اندازد.

حجت‌الاسلام خزاعی با اشاره به اینکه به برکت هفته وحدت و بصیرت و آگاهی مردم باید قدر نعمت ایرام اسلام و برادری و رهبری را بدانیم گفت: در افغانستان چه خبر است که برادر افغانی ما کوه ها را میپیماید و ۱۴،۱۵ نفری سوار یک سواری می شوند و به مقصد هم نمی رسند.

امام جمعه نهبندان به سفر حجت‌الاسلام روحانی به سیستان و بلوچستان اشاره کرد و افزود: این سفر یعنی برای نظام جمهوری اسلامی قرقی ندارد، نباید اجازه داد دشمن ما را به خود مشغول و با زبان خودمان به ما ضربه بزند، این جلسات و دورهم جمع شدن ها نباید فقط به هفته وحدت خلاصه شود چرا که تنها چیزی که چشم دشمن را کور می‌کند وحدت و انسجام است.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (198)
کد خبر: 5892
  • برگزاری مراسم هفته وحدت در روستای اهل سنت طبسین سفلی

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 60145                              ديروز: 2955                              امروز: 610

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.