25

بررسی چگونگی پاسخ به شبهات مهدویت

بررسی چگونگی پاسخ به شبهات مهدویت

مسئول دفتر نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه پیام نورخراسان‌جنوبی گفت: کسانی که مهدویت در معنای مد نظر شیعه را قبول ندارند به دو دسته دیندار و یا غیر دیندار تقسیم می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام جواد اکبری مطلق، مسئول دفتر نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه پیام نورخراسان‌جنوبی گفت: کسانی که مهدویت در معنای مد نظر شیعه را قبول ندارند به دو دسته دیندار و یا غیر دیندار تقسیم می‌شوند که برای هر کدام باید موضوع را به روش خاصی تبیین کرد.

وی اظهار کرد: کسانی که دین ندارند موضوع مهدویت را به طریق علمی باید برایشان اثبات کرد و اینکه از لحاظ پزشکی طولانی شدن عمر یک شخص محال نیست و اصولا هدف پزشکی چیزی جز افزودن به عمر انسان نیست.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه پیام نور خراسان‌جنوبی بیان کرد: اما کسانی که دیندارند نیز به دو دسته تقسیم می‌شوند، برخی به ظاهر دینداران چون وهابیت با شیعه عناد دارند و به قول معروف دچار شبهات علمی نیستند بلکه دچار شهوات عملی‌اند.

حجت‌الاسلام اکبری مطلق ادامه داد: اما عده‌ای از دینداران قصد عناد ندارند بلکه در حقیقت مهدویت آنگونه که باید برایشان تبیین نشده و از این جهت در فکر و ذهن آنان قابل قبول نیست که این افراد را باید به قرآن و احادیث رسول الله(ص) ارجاع بدهیم.

وی افزود: باید برای این افراد بگوییم بر اساس آیات قرآن افراد زیادی بودند که چون اصحاب کهف، عُزیر نبی عمر طولانی داشتند و افرادی چون خضر نبی و حضرت عیسی(ع) نیز بر طبق اعتقاد اسلام هنوز زنده هستند.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه پیام‌نور خراسان‌جنوبی گفت: و یا حدیثی از رسول الله(ص) نقل شده که هر کس امام زمان خود را نشناسد به مرگ جاهلیت مرده است که باید از خود پرسید این امام زمان ما کیست که نشناختن او مرگ جاهلیت را رقم می‌زند.

حجت‌الاسلام اکبری مطلق اظهار کرد: و یا در حدیث دیگری از حضرت محمد(ص) نقل شده که اگر حجت نباشد زمین اهل خود را فرو می‌برد که باز هم این سؤال مطرح می‌شود که این حجت کیست که این همه آرامش برای اهل زمین در پی دارد.

وی یادآور شد: البته برخی از دینداران نیز هستند که تمایل دارند از جنبه علمی موضوع را پی‌گیری کنند که برای این افراد می‌توان استدلال‌های علمی آورد.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (179)
کد خبر: 5910
  • بررسی چگونگی پاسخ به شبهات مهدویت

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 60063                              ديروز: 2955                              امروز: 528

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.