27

مقام نبوت مقام آگاهی و دانایی و مقام رسالت مقام تبلیغ است

مقام نبوت مقام آگاهی و دانایی و مقام رسالت مقام تبلیغ است

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی مطرح کرد:


نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی گفت: باید این مسئله برای مردم تبیین شود که بین نظام، دولت و افراد سوء استفاده‌گر فرق بگذارند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی در نشست با مدیران کل امور مبلغین و رسانه سازمان تبلیغات اسلامی کشور اظهار داشت: مسئله تبلیغ بسیار اهمیت داشته به طوری که پیامبران هم به همین منظور مبعوث شدند.

وی با بیان اینکه مقام نبوت مقام آگاهی و دانایی و مقام رسالت مقام تبلیغ است، تصریح کرد: تبلیغ دو نوع است که یکی از انوع آن ابزاری و رسانه‌ای بوده که بسیار نقش دارد ولی بالاتر از آن‌ها نقش عملی است.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه همه عقلای باانصاف دنیا نسبت به مکتب و فرهنگ غنی اسلام و سیره ائمه معترف هستند، یادآور شد: انقلاب ما اسلام نه یک کلمه کم و نه یک کلمه زیاد بوده است.

حجت‌الاسلام عبادی اضافه کرد: قانون اساسی که نظام ما بوده به‌عنوان الگوی نظام توسط دوست و دشمن پذیرفته شده بوده اما دولت به معنای عام در ظرف بیش از 30 سال که از انقلاب می‌گذرد نتوانسته است قانون اساسی ما را پیاده کند و یا اینکه حداقل اعتماد مردم را جلب سازد.

وی با بیان اینکه بسیاری از آسیب‌های اجتماعی محصول بی‌هدفی در زندگی است، یادآور شد: این امر لازمه سرگردانی مردم بوده و سرگردانی مردم از عمل مسؤولین حاصل شده است.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه تبلیغات ابزاری وقتی می‌تواند مؤثر باشد که عملی در کار باشد، یادآور شد: وقتی متصدیان امور بر خلاف آنچه که اسلام ناب و انقلاب که همان اسلام ما بوده برای پیاده کردن عدالت رفتار و عمل می‌کنند و اختلاس، رانت خواری و پارتی بازی صورت می‌گیرد مردم نمی‌توانند اعتماد کنند.

حجت‌الاسلام عبادی ادامه داد: یک عده آنقدر که به پول‌های حرام مشغول شده‌اند و از اسلام، انقلاب و فرهنگ فاصله گرفته و یک عده هم آنقدر بی‌پول می‌شوند که وقتی خانواده گرسنه خود را می‌بینند تبدیل به موجودی سرگردان می‌شوند و دیگر نصیحت مبلغان برای این‌گونه افراد نقش و تأثیری ندارد.

وی افزود: خوشبختانه رویش‌ها، بینش‌ها و پیشرفت‌های خوبی داریم اما براساس توقعی که وجود دارد بسیار فاصله داریم و به پشت سر می‌نگریم می‌بینیم که راه سخت و طولانی را آمده‌ایم و سرمایه‌های عظیمی که به‌دست آمده حاصل آن بوده اما وقتی جلوی خود را نگاه می‌کنیم هنوز کار بسیاری وجود دارد و وظیفه ما سنگین است.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با بیان اینکه موضع عمومی مردم نسبت به انقلاب، اسلام و اصل نظام مثبت است، اضافه کرد: بیش از 98 درصدی از مردم که رأی به اصل انقلاب دادند الان هم در دلشان همان است و حرفشان جایی است که چرا عمل نمی‌کنید، به رهبر کشور می نازند اما یک حرف حساب هم دارند و آن این بوده که آنچه که پیاده می‌شود آن نیست و اگر در نیمه راه هر فرد در هر جایگاهی که دارد در رفتار، برخورد، اخلاق و عمل خود بازنگری کند و حق مردم را بدهیم در سر جای خود قرص هستیم.

حجت‌الاسلام عبادی اضافه کرد: الان دنیا در مقابل انقلاب ما دچار عقب‌نشینی می‌شود ولی آسیب‌ها مربوط به داخل است.

وی ادامه داد: این‌ها اکثریت جامعه نیستند بلکه اقلیت‌های سوء استفاده‎‎گر بوده که این اقلیت‌ها کشور را دچار مشکل کرده‌اند که مردم آن‌ها را قبول ندارند ولی راه را خراب می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با بیان اینکه مسئله تبلیغات در قالب‌های مختلف باید تبیین شود و در این راستا باید نوآوری داشته باشیم، گفت: باید این مسئله برای مردم تبیین شود که بین نظام، دولت و افراد سوء استفاده‌گر فرق بگذارند زیرا فرق نگذاشتن ایجاد سرگردانی و سپس دلسردی کرده و وقتی انسان دلسرد شد به خود هم آسیب می‌رساند و از این گونه افراد توقع نصحیت یافتن نمی‌شود داشت.

حجت‌الاسلام عبادی با بیان اینکه باید برای هر مسئله‌ای طرح و فرمول وجود داشته باشد، تصریح کرد: در اولویت‌های مسائل تبلیغی اصل سرگردانی برای مردم باید تبیین شود.

وی با اشاره به اینکه عناصر بیرونی ممکن است تحت عنوان مذهب و دین به شهروندان جامعه آسیب بزنند که این امر به طور حتم قابل حل بوده و باید کار کنیم، اضافه کرد: باید این موضوع برای مردم تبیین شود که آنچه را که به‌عنوان جنگ مذهبی وجود دارد جنگ مذهبی نبوده بلکه جنگ لامذهبی است.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با بیان اینکه کسانی که کارگردان‌های جنگ مذهبی هدایت می‌کنند خودشان نه دین و نه مذهب دارند، افزود: در قالب و فرمول‌ فضاهای مختلف به صورت فراگیر باید جامعه خود را نسبت به این موضوع روشن کنیم و برنامه مستدللی را بیارویم که همه صاحب‌نظران در آن اتفاق نظر داشته و آن را بپذیرند.

حجت‌الاسلام عبادی با اشاره به اینکه واژه‌ها امروز می‌توانند شکست و پیروزی را رقم بزنند، گفت: واژه‌ها می‌توانند پیروزی را رقم بزنند که در دستور کار استکبار است.
وی ادامه داد: تمام واژه‌هایی که امروز در دنیای سیاست استکبار و استعمار استفاده می‌شود باید برای مردم معنی شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی اضافه کرد: تمام واژه‌هایی که مورد استفاده قرار می‌گیرد باید در یک فرهنگ لغت معنی شود و معنی واژه‌ها باید در دسترس مردم قرار گیرد.

حجت‌الاسلام عبادی خاطرنشان کرد: امروز هم مانند گذشته تبلیغات نقش بسیار مهمی داشته ولی شرط آن فراهم شدن زمینه برای تأثیرگذاری با شیوه‌های عملی، کارشناسی‌های دست، محتوای صحیح و در نظر گرفتن اولویت‌های است.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (148)
کد خبر: 5913
  • مقام نبوت مقام آگاهی و دانایی و مقام رسالت مقام تبلیغ است

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 85432                              ديروز: 3662                              امروز: 2826

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.