28

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی: برخی در مورد مسائلی نظریه‌پردازی می‌کنند که اهلیت آن را ندارند

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی: برخی در مورد مسائلی نظریه‌پردازی می‌کنند که اهلیت آن را ندارند
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی خطاب به کسانی که نظریه‌پردازی در مسائلی می‌نمایند که اهلیت ندارند گفت: این همه رکود و بی‌عدالتی که کارشان است چرا به این موضوعات نمی‌پردازند و برای مردم نظریه‌پردازی می‌کنند.

آیت‌لله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در جمع طلاب و روحانیون گفت: در مکتب اهل‌بیت(ع) کسانی پرورش یافته‌اند که در جهان عقل و بحث‌های دینی و کلامی و در بحث‌های فقهی و اخلاقی در دنیا حرف اول را می‌زنند.

 
وی با بیان اینکه مسائلی که امروز وجود دارد علامه حلی‌ها، شیخ طوسی‌ها، خواجه نصیرها، شیخ بهاءالدین‌ها و ملاصدراها که هسته علم را یافته‌اند و در بحث‌های عقلی و کلامی سنگ تمام گذاشته‌اند به آن پاسخ می‌دهند، یادآور شد: به‌طوری که دوست و دشمن در مقابل این‌ها کوچک است.
 
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با بیان اینکه از نخستین بعثتی که در میان نوع بشر حاصل شده و تا آخرین حجت خداوند که حضرت مهدی (عج) هستند 24 هزار پیامبر و همه جانشینان معصومشان دارای چهار اصل بوده و هستند، گفت: این افراد باید از طرف خداوند تعیین شوند.
 
آیت‌الله عبادی ادامه داد: تنها راه رشد جامعه در این است که رهبران جامعه از طرف خداوند باشند و غیر از آن ظالم، طاغوت و منحرف است.
 
وی افزود: اصل دوم این افراد این است که باید نشانی همراه داشته باشد که صدقشان را به انتصاب خداوند نشان دهد.
 
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی به اصل سوم پیامبران و جانشینان آن‌ها اشاره کرد و گفت: کسی که حجت خداوند بوده همه آنچه در دین خداوند وجود دارد چه دنیوی و چه در امور اخروی را باید بداند زیرا حجت آمده که در هر امری راه را به بشر نشان دهد و کسی که جاهل باشد نمی‌تواند مردم را راهنمایی کند.
 
آیت‌الله عبادی اضافه کرد: مسئله چهارم معصومیت پیامبران و جانشینانشان است.
 
وی این چهار اصل از نخستین پیامبری که مبعوث و تا آخرین حجت خداوند گویا و فراگیر است و اگر دیگران چنین اصول خدشه‌ناپذیری دارند بیایند و مطرح کنند.
 
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه کسانی که اهلیت ندارند حق ورود به این بحث‌ها را ندارند، اضافه کرد: هر کدام از سه قوای سه‌گانه وقتی تعیین می‌شوند قسم یاد می‌کنند که بر اساس قانون اساسی عمل نمایند.
 
آیت‌الله عبادی خطاب به کسانی که نظریه‌پردازی در مسائلی می‌نمایند که اهلیت ندارند و به جای حل مشکلات مردم به این فعالیت‌ها می‌پردازند، یادآور شد: این همه رکود بی‌عدالتی که کارشان است چرا به این موضوعات نمی‌پردازند و برای مردم نظریه‌پردازی می‌کنند درحالی‌که مردم به آن احتیاج ندارند.
 
وی اضافه کرد: برخی در تحلیل‌های خود این‌گونه اظهار کرده‌اند که ورود آن‌ها به بحث‎‌های انحرافی یک نوع کلک سیاسی است به خاطر اینکه فشارهای که مردم از تضعیف حقوق و ناکارآمدی‌ها پیدا کرده‌اند و مردم مطالبه دارند یک بحث انحرافی را مطرح کردند که تا مدت‌ها بحث‌ها و ذهن‌ها به آن سمت منحرف می‌شود اما این نظر خوش‌بینانه است.
 
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه از دیرباز رهبر انقلاب در مورد تهاجم فرهنگی، ناتوی فرهنگی، شبیخون فرهنگی و غارت فرهنگی هشدار داده‌اند، اضافه کرد: دشمن وقتی نتوانست از طریق جنگ‌های نظامی به نتیجه برسند این مباحث را دنبال می‌کنند و کشتار را وقتی می‌گذارند که مردم را از درون تهی کنند.
 
آیت‌الله عبادی یادآور شد: سرمایه اصلی ما که رهبر هشدار به غارت آن را داده‌اند دو چیز است یکی عقاید راسخ عقلانی، علمی و کلامی که مردم با ایمان راسخ در مقابل تمام مشکلات جهانی ایستاده‌اند و سرمایه دیگر فرهنگ، آداب و تربیت اسلامی که جامعه ما به برکت این عقاید اخلاق و عفاف برخوردار است و اگر آسیبی دیده از ناحیه غربی‌ها بوده است.
 
وی با بیان اینکه از زمانی که غربی‌ها نفوذ یافته هم اعتیاد و فحشا آورده است، افزود: آن‌ها سند 2030 را آورده و ارزش‌های دین را زیر سؤال می‌برند روی نوجوانان ما در جهت منحرف ساختن طرح و برنامه دارند.
 
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی ادامه داد: عده‌ای به خاطر پول‌های بادآورده و نجومی و به خاطر اختلاس‌ها غرق مادیات شده‌اند اما در مقابل عده‌ای کارگری هستند که نمی‌دانند آیا لقمه نانی برای خانواده‌اش می‌تواند به دست آورند.
 
آیت‌الله عبادی به مشکلات جامعه اشاره کرد و گفت: کسانی که ادعای فهم و سیاست می‌کنند می‌گویند ما طرفدار آزادی هستیم آزادی‌شان این است که تلگرامی که در دست استکبار تعبیر می‌شود و منافقان برنامه‌هایشان را برای جوانان ما تعیین می‌کنند از فیلتر شدن آن جلوگیری می‌کنند.
تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (168)
کد خبر: 5955
  • نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی: برخی در مورد مسائلی نظریه‌پردازی می‌کنند که اهلیت آن را ندارند

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 76328                              ديروز: 3916                              امروز: 2063

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.