28

عمده کشفیات خراسان جنوبی مربوط به سایر استان‌های کشور است

عمده کشفیات خراسان جنوبی مربوط به سایر استان‌های کشور است
معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور گفت: عمده کشفیات استان خراسان جنوبی به گونه‌ای است که از استان‌های دیگر وارد این استان می‌شود.

اسدالله هادی‌نژاد معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور در جمع اصحاب رسانه در بیرجند، اظهار کرد: اولویت ستاد مبارزه با مواد مخدر بین استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان و کرمان است.

 

وی با بیان این‌که در سال 1397 استان‌های بوشهر و آذربایجان غربی نیز به اولویت‌های ستاد مذکور افزوده خواهد شد، تصریح کرد: در مرز بین ایران و افغانستان با تلاش‌های مضاعف نیروهای انتظامی و مرزبانی خراسان جنوبی کنترل خوبی انجام شده است.

 

معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور با بیان این که در شرایط کانونی، محموله‌های مواد مخدر از کشور افغانستان وارد کشور پاکستان و از آن‌جا از طریق بخشی از مرز جنوبی وارد کشور می‌شود، یادآور شد: در سال 95، از دستگاه‌های مقابله‌ای در استان‌های سیستان و بلوچستان، بوشهر، خوزستان و سواحل بندرعباس، کشفیات قابل توجهی را در این خصوص شاهد بوده‌ایم بنابراین استان‌های مذکور در اولویت قرار گرفته‌اند.

 

هادی‌نژاد با اشاره به این‌که عمده کشفیات استان خراسان جنوبی به گونه‌ای است که از استان‌های دیگر وارد این استان می‌شود، خاطرنشان کرد: از سه سال قبل،دستگاه های مقابله‌ای همچون واحد سگ موادیاب در استان کرمان مستقر و اقدامات بسیار ارزنده‌ای در راستای مبارزه با مواد مخدر انجام شده است.

 

انهدام 58 باند انتقال موادمخدر در خراسان جنوبی در سال‌جاری

سردار مجید شجاع فرمانده نیروی انتظامی خراسان جنوبی نیز در این جلسه، عنوان کرد: در سال جاری در خراسان جنوبی بیش از متوسط کشوری افزایش کشفیات مواد مخدر را داشته‌ایم.

 

وی بیشترین کشفیات سال جاری را در استان، تریاک دانست و گفت: از ابتدای سال‌جاری تاکنون بیش از 37 تن انواع مواد مخدر در استان کشف و ضبط شده است.

 

فرمانده نیروی انتظامی استان با اشاره به این‌که از ابتدای سال جاری 58 باند انتقال مواد مخدر که از استان‌های دیگر وارد خراسان جنوبی شدند مورد انهدام قرار گرفته است، یادآور شد: تعداد 800 خودرو نیز در زمینه مبارزه با مواد مخدر در استان توقیف شده است.

 

سردار شجاع با بیان این مطلب که طی دو ماه گذشته دو نفر از همکاران نیروی انتظامی خراسان جنوبی در راستای مبارزه با مواد مخدر به درجه رفیع شهادت رسیده‌اند، اظهار کرد: این موضوع ناشی از تلاش، پشتکار و ایثار همکاران انتظامی در حفاظت از امنیت کشور است.

 

وی با تاکید بر این که نیروی انتظامی خراسان جنوبی از هیچ کوششی در جهت مبارزه با مواد مخدر فروگذار نمی‌کند، یادآور شد: "گل" که یکی از مواد صنعتی جدید در کشور است نیز در خراسان جنوبی دیده و کشف شده است.

 

فرمانده نیروی انتظامی خراسان جنوبی اضافه کرد: بیشترین مواد کشف شده در حوزه مواد مخدر روان‌گردان در استان مربوط به شیشه و کریستال بوده است.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (234)
کد خبر: 5956
  • عمده کشفیات خراسان جنوبی مربوط به سایر استان‌های کشور است

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 87044                              ديروز: 2426                              امروز: 1855

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.