29

افزایش بصیرت عمومی از مهم ترین رساات های روحانیون است

افزایش بصیرت عمومی از مهم ترین رساات های روحانیون است

رئیس اداره تبلیغات اسلامی سربیشه گفت: ارتقای سطح آگاهی، افزایش بصیرت و بینش عمومی مردم یکی از رسالت‌های روحانیون در مقابله با هجمه‌های فرهنگی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام حسن صفری، رئیس اداره تبلیغات اسلامی سربیشه درنشست روحانیون مستقر وطرح هجرت که در محل اداره تبلیغات اسلامی سربیشه برگزار شد، با اشاره به نقش مؤثر روحانیون در جهت هدایت جامعه، گفت: ارتقای سطح آگاهی، افزایش بصیرت و بینش عمومی مردم یکی از رسالت‌های روحانیون در مقابله با هجمه‌های فرهنگی است.

حجت‌الاسلام صفری با اشاره به تلاش‌های بی‌دریغ روحانیون در عرصه‌های مختلف فرهنگی، سیاسی و مذهبی، افزود: حضور روحانیون در روستاها و مناطق محروم باعث شده تا روحیه امید و نشاط در وجود این قشر از افراد جامعه دمیده شود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سربیشه با تأکید بر اهمیت تقویت ارتباط و تعامل بین مردم و روحانیون، یادآور شد: تعامل سازنده با جوانان، پاسخگویی به شبهات نسل جوان و جذب جوانان به مساجد از راهکارهایی است که می‌تواند ارتباط بین مردم و روحانیون را تقویت.

وی با بیان اینکه حضور روحانی در مسجد منشا خیر و برکت فراوان است تصریح کرد: وظیفه یک روحانی مستقرو طرح هجرت فقط اقامه نماز جماعت نیست بلکه میتواند یک ملجا برای محرومین و راهنما برای همه مردم بخصوص یک الگوی صادق برای جوانان باشد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سربیشه به عناوین فعالیت هایی که توسط روحانی مستقر باید انجام شود اشاره کرد و گفت: حضور مستمر در روستا، اقامه نمازهای جماعت، سخنرانی، ارائه آموزش های قرآنی، پاسخگوئی به شبهات، احکام و مسائل دینی، اجرای طرح های هسته فرهنگی جوان و بوستان معرفت، گفتمان دینی و نشست های فرهنگی و….. از جمله وظایف روحانی مستقر و طرح هجرت روستا است.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (218)
کد خبر: 5969
  • افزایش بصیرت عمومی از مهم ترین رساات های روحانیون است

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 58868                              ديروز: 2196                              امروز: 876

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.