11

شيطان پرستی و خودكشي

شيطان پرستی و خودكشي

شيطان پرستها نوعي ربوبيت براي شياطين قائل هستند. ريشه عقايد موهوم اين گروه را بايد در عقايد تئوري كه قائل به دو منشأ خير و شر براي جهان هستند جست وجو نمود. چنان كه در آيين هاي متعدد ديگري نيز اين نگرش وجود دارد.


اين فرقه و گروه، فاقد مباني روشن بر مسلك خود هستند و تنها با يك سري انگاره هاي باطل به حيات خود ادامه مي دهند. شيطان‌پرستي «SATANISM» در واقع به معناي عدم پرستش خداوند است و دنيايي را ترسيم مي‌كند كه هيچ روزنه اميدي براي آن متصور نيست، به همين دليل شيطان‌پرستي را جهان تاريك مي‌گويند. 
در حقيقت عدم پرستش خداوند و در مقابل خدا قرار گرفتن به انديشه‌هاي برخي از فلاسفه مدرن مانند نيچه و حتي پست‌مدرن مثل مارتين هايدگر بر مي‌گردد. اين فلاسفه به اين نتيجه رسيدند كه جهان و هر آنچه كه در اوست مربوط به خودشان مي‌شود و قدرت خداوند و حكمت لم‌يزلي در آن تأثيري نداشته و ندارد، لذا به همين دليل است كه شيطان‌پرستي رواج پيدا مي‌كند. 
زيرا درون انسان خلأيي به وجود مي‌آيد كه از چه راهي مي‌توان به آرامش رسيد؟ و از چه راهي مي‌توان به عاقبتي خير رسيد؟ از اين رو بعضي از انديشمندان غربي شعر و موسيقي را براي رسيدن به آرامش و در حقيقت جايگزين پرستش خداوند عنوان كردند.
شيطان‌پرستي، معجوني است كه هر آدم گرفتاري را به وحشي‌گري و نفرت سوق مي‌دهد و در حقيقت كوره راه است. مسيري كه به هيچ جا راه ندارد، بن‌بست است. براي شيطان‌پرست طوري تفهيم مي‌كنند كه در جاده‌اي قرار دارد پر از خط‌كشي‌هاي درهم و برهم و او در يافتن راه خروج تا سر حد جنون و ديوانگي پيش مي‌رود و سرانجام مطمئن مي‌شود، راه بازگشتي وجود ندارد و بايد با همان شيطان‌پرستي بماند تا آخر. 


امروز ديگر صليب‌هاي وارونه، ستاره پنج‌پر، 666، صورت‌هاي نقاشي شده، ماسك‌هاي حيوانات درنده شاخ‌دار، برهنه‌پوشي، .... تنها نشانه‌ها و سمبل‌هاي شيطان‌پرستي نيستند بلكه عمده‌ترين نشانه شيطان‌پرستي را در تجاوز و قتل به ويژه در تجاوز به كودكان و نوجوانان به همراه قتل آنان بايد ديد.


عقايد شيطان‌پرستي و پيدايش آن را در موسيقي متال كه انواعي دارد:
Black metalو Heavy metal را مي‌توان به عنوان شاهدي بر عمق فعاليتهاي آنها در اين زمينه دانست. توصيه‌هاي آنها به شنيدن آهنگ‌هاي تند همراه با خشونت است، كه وحشت و نفرت را به همراه دارد. آنها موظفند هميشه خشم و نفرت خود را نسبت به مسيح و ساير مقدسات اعلام كنند. در اصل آنها به جنگ با خود واقعيت پرداخته‌اند و به خيال خام خود به دنبال حقيقت گم شده و حقيقت هستند، آنها خوانندگان بسيار خشني كه در صداهايشان مي‌توان غرّش را شنيد، سمبل قدرت شيطان‌پرستي مي‌دانند و پيام شيطان را مي‌رسانند. 
اهانت به اديان الهي به عنوان آزادي بيان در تصنيف‌هاي خوانندگان ترويج و تبليغ مي‌شود متأسفانه اكنون موسيقي بِلًك متال كه از موسيقي Yiddish گرفته شده در همه زواياي ذهن جوان ايراني و ... رخنه كرده، به طوري كه روزي گروه پيتل‌ از سر مزاح اعلام كرده بود كه از خدا نيز معروف‌تر است و امروز گروه‌هاي موسيقي شيطان‌پرست عملاً پرچم جنگ با خدا را برافراشته‌اند. 
گذشته از اعتقادات، اعمال و سنبل‌ها، شيطان‌پرستان ظاهري متفاوت با ديگران دارند كه مي‌توان آنها را حتي از جمع تشخيص داد. به طور مثال مدل موهايشان عجيب و غريب است. اكثراٌ ابروهايشان را مي‌تراشند يا به سمت بالا طراحي مي‌كنند، رنگ آرايششان اغلب مشكي، بنفش و قرمز تند است، پوست بدنشان را با اشكالي مانند جمجمه، لباسهايشان از جنس جير و چرم و اكثراً به رنگ مشكي و قرمز مي‌باشد، چكمه‌هاي چرمي ساق‌بلند كه اغلب با فلز تزئين شده است مي‌پوشند. 
شيطان‌پرستي كه در قديم وجود داشته با شيطان‌پرستي جديد تفاوت دارد. از اين رو در شيطان‌پرستي قديمي اصل شهوتراني و ارضاي جنسي را اصل لاينفك مراسم‌هايشان مي‌دانستند و قرباني كردن را امري ضروري براي آرامش و احترام به شيطان مي‌دانند. اما در شيطان‌پرستي جديد اعتقادي به وجود شيطان خارجي ندارند بلكه وجود شيطان را در درون خود انسان مي‌دانند و اين باطن هر كسي است كه شيطان در آن وجود دارد. آنها هر آنچه كه هست را مديون آلت تناسلي انسان مي‌دانند و ديگر اينكه انسان بايد كامل‌ترين لذات جسماني و جنسي را در اين دنيا ببرد. آنها عقيده دارند كه:
- خدايي در شيطان‌پرستي وجود ندارد.
- خودپرستي؛ خدايي جز خود انسان وجود ندارد و هر انساني خود يك خداست. (Humanism اومانيسم)
-اعتقاد به اصالت ماده (ماترياليسم Materialism)
- اعتقاد به استفاده از لذت در حد اعلاي آن (Hedunism) وجود دارد موسيقي متال نیز می‌تواند یکی از راه‌های تقویت و رشد این تفکر در بین جوانان باشد موسيقي متال داراي زير مجموعه هاي زيادي است كه برخي از آنان جز مهمترين گروههاي شيطان پرست محسوب میشوند مانند هوي متال و بلك متال و…. Black Metal بلك متال در نروژ از زماني پديد آمد كه نئو وايكينگ هاي نروژ در جستجوي راه و وسيله اي براي نابود كردن مسيحيت در نروژ و بعد در تمام دنيا بودند و در اين راه انسانهاي بسياري را كشتند و كليساهاي زيادي را آتش زدند و بلك متال را تا نهايت نواختند تا شايد خداي تاريك ها باز گردد . 
موسيقي كه سخن از دنياي تاريك سرد و بي روح را بيان ميكند سبكي مملو از خوشونت مرگ و كشتار (DEATH METAL) مرگ ، يگانه حقيقتي است كه راه فراري از آن نيست. ايده مرگ در نزد شيطان پرستان به دو دسته بسيار عمده تقسيم مي شوند. دسته اول كساني كه خودآگاهانه مرگ و ماندن در جهنم را ترجيح مي دهند . دسته دوم كساني كه منكر مرگ مي شوند و بر اين گمانند كه پرستش شيطان كفايت مي كند تا او آنان را از چنگال مرگ رهائي بخشد و عمري جاودان نصب آنان گرداند . از اين مكان دسته اول خطرناكترند زيرا آگاهانه به جنگي نامقدس در برابر خداوند روي مي آورند . جنگي كه مي دانند در آخر به شعله هاي آتش ختم مي شود . 
آنان گناه را زينت دروني انسان تصور مي كنند . به مرحله اي مي رسند كه ديگر گناه براي زندگي آنان از آب و نان نيز ضروري تر مي شود تا درجه اي كه ديگر چيزي به جز گناه نمي بينند . گناه ، گناه ، گناه . به هر گناهي دست مي زنند. ربا ، قتل ، دروغ ، تهمت ، دزدي ، شرب خمر ، هتاكي به مقدسات و مومنين ، اعمال منافي عفت تعداد زياد ديگر سبك متال وجود دارد كه هر كدام داراي خصوصيات خاص خود هستند اما وجه اشتراك بسياري از آنان عبارت است از رواج خشونت و فحشا با توجه بدانچه ذكر شد كه بيانگر بخشي از فرهنگ غرب و در راس آن امريكا است.


منبع : پرسمان دانشجویی
تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (248)
کد خبر: 6000
  • شيطان پرستی و خودكشي

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 74516                              ديروز: 3517                              امروز: 566

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.