25

پیامبر(ص) مبعوث شد تا فضایل اخلاقی را نهادینه کند

پیامبر(ص) مبعوث شد تا فضایل اخلاقی را نهادینه کند

امام‌جمعه اهل سنت شهرستان بیرجند با بیان اینکه تنها با شعار و صحبت کردن نمی‌توان ادعای عمل به سنت پیامبر اکرم(ص) را داشت، گفت: باید سیره و روش پیامبر(ص) را در زندگی خود پیاده کنیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، غلام حیدر فاروقی در نشست مشترک علما و روحانیون تشیع و تسنن خراسان جنوبی تحت عنوان همایش بزرگ رسول رحمت، اظهار کرد: خداوند متعال در قرآن کریم بعثت پیامبر اکرم (ص) را به‌عنوان یک منت و احسان به مومنین تذکر می دهد.

وی با بیان اینکه پیامبر اکرم (ص) در زمانی مبعوث می‌شود که ظلم و جور سراسر جهان را فرا گرفته و محبت و ایثار به حد صفر رسیده بود، افزود: اگر امروز ما به سیره پیامبر چنگ بزنیم از بدبختی ها و نابسامانی ها نجات پیدا خواهیم کرد.

امام جمعه اهل سنت شهرستان بیرجند با اشاره به اینکه پیامبر اکرم (ص) قرآن مجسمی بود که با رفتار و کردار خود احکام و اسرار قرآن را برای مردم بیان کردند، گفت: در واقع امروز از رفتار پیامبر اکرم (ص) به مفاهیم قرآن پی می بریم.

وی با بیان اینکه عفو و گذشت از اخلاق بارز پیامبر اکرم (ص) بود لذا امروز ما باید اخلاق و سیره پیامبر را بیاموزیم، عنوان کرد: تنها با گفتن و صحبت کردن نمی توان ادعای عمل به سنت پیامبر اکرم (ص) کرد چراکه پیامبر با اخلاق شان از انسان های بادیه نشینی که آداب زندگی را نمی دانستند رهبرانی را تربیت کردند.

مولوی فاروقی با اشاره به اینکه هر انسانی اگر یک لحظه در محضر پیامبر(ص) می نشست شیفته ایشان می شد، بیان کرد: پیامبر اسلام شخصیتی بودند که انسان ها را به فطرت آن ها بازگرداند و بگوید انسان بیهوده آفریده نشده است.

وی با بیان اینکه پیامبر اکرم (ص) مبعوث شد تا کرامت انسان ها را به آن ها بازگرداند و بگوید از کجا آمده اید و به کجا می روید، اظهار داشت: پیامبر اکرم (ص) مبعوث شد تا فضایل اخلاقی را در بین انسان ها نهادینه کند.

امام جمعه اهل سنت شهرستان بیرجند با اشاره به اینکه پیامبراکرم (ص) یکی از اهداف بعثت خود را کامل کردن اخلاق کریمه می دانست، افزود: انسان باید حیا داشته باشد چراکه اگر انسان حیا نداشته باشد دست به هر جنایتی خواهد زد.

وی با بیان اینکه یکی از نشانه های جنایاتی که امروز در جهان وجود دارد، نداشتن حیا است، گفت: راستگو بودن از دیگرنشانه های اخلاق پیامبر (ص) بوده است ولی متاسفانه امروز آنچنان دروغ در بین مسلمانان نهادینه شده است که برای آن از هم سبقت می گیرند.

مولوی فاروقی با اشاره به اینکه در جامعه ای که غرور، تکبر، فسق و فساد وجود داشته باشد رحم و شفقت رخت بر خواهد بست، عنوان کرد: بدبخت ترین انسان انسانی است که رحم و شفقت در او نباشد و رحم و شفقت زمانی محقق می‌شود که اخلاق پیامبرگونه داشته باشیم.

وی با بیان اینکه مومنین مانند اجزای یکدیگر هستند و هر مومن باید خیرخواه برادران مسلمان خود باشد، افزود: اگر می خواهیم متمسک به پیامبر اکرم (ص) باشیم باید اخلاق پیامبر را در زندگی خود پیاده کنیم چراکه اخلاق نیکو از اعمالی است که انسان را به بهشت می برد.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (97)
کد خبر: 6033
  • پیامبر(ص) مبعوث شد تا فضایل اخلاقی را نهادینه کند

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 58668                              ديروز: 3668                              امروز: 1167

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.