25

علمای شیعه و سنی نباید در برابر جریان های تکفیری سکوت کنند

علمای شیعه و سنی نباید در برابر جریان های تکفیری سکوت کنند

مسئول دفتر سیاسی مرکز مدیریت حوزه های علمیه:

علمای شیعه و سنی نباید در برابر جریان های تکفیری سکوت کنند

مسئول دفتر سیاسی مرکز مدیریت حوزه های علمیه با تاکید بر اینکه علما نباید در برابر جریان تکفیر سکوت کنند،گفت:علمای شیعه و سنی در برابر آسیب های جامعه اسلامی مسئول هستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام محمد حسن زمانی در نشست مشترک علما و روحانیون تشیع و تشنن خراسان جنوبی تحت عنوان همایش بزرگ رسول رحمت، اظها رکرد: تنها راه سعادت جامعه بشری تاسی به خاتم انبیا پیامبر اکرم (ص) است.

وی با بیان اینکه کسی که می خواهد تمام زندگی اش به یاد خدا وهمرنگ خداوند باشد راه آن تاسی از پیامبر اکرم (ص) است، افزود: در عالم اعتقاد داریم تنها راز سعادت جامعه پیروی و تاسی از پیامبر(ص) است.

مسئول دفتر امور اجتماعی و سیاسی مرکز مدیریت حوزه های علمیه کشور با اشاره به اینکه پیامبر(ص) علاوه بر نشر اخلاق، برکات زیادی را در زمین شکل داده است، گفت: جامعه بشریت و دانشمندان رویکرد مثبت به پیامبر و قرآن اسلام نشان می دهند.

وی با بیان اینکه اگر پیامبر اکرم (ص) اسوه است در واقع برای وارثان وظیفه تاسی بیشتر است، عنوان کرد: علما و روحانیون تشیع و تسنن وارثان پیامبر اکرم (ص) هستند.

حجت‌الاسلام زمانی با اشاره به اینکه پیامبر اکرم (ص) علاوه بر انسان بودن خود فضیلت هایی دارد که همان فضایل باید در علما و روحانیون وجود داشته باشد، بیان کرد: اولین صفت پیامبر تهجد است اما متاسفانه برخی از ما لباس عبادت را پوشیده ایم اما در واقع تهجد نداریم.

وی با بیان اینکه تلاوت آیات الهی و تعالیم و حکمت از دیگر صفات پیامبر اکرم (ص) است، اظهار داشت: متاسفانه امروز ارتباط با قرآن کمترشده است لذا باید از تفاسیر شیعی و سنی استفاده کنیم.

مسئول دفتر امور اجتماعی و سیاسی مرکز مدیریت حوزه های علمیه کشور با اشاره به اینکه امروز در کشورهای اسلامی ما آسیب های اجتماعی زیادی وجود دارد، بیان کرد: روحانی شیعه و سنی در درمان آسیب های اجتماعی و بیماری های روانی که در امت اسلامی وجود دارد، مسئول هستند.

وی ادامه داد: مبازره با جریان تعصب یعنی تکفیر شجاعت می خواهد که متاسفانه برخی در برابر آن سکوت می‌کنند و این برای افرادی که لباس روحانیون می پوشند، جرم محسوب می‌شود.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (106)
کد خبر: 6034
  • علمای شیعه و سنی نباید در برابر جریان های تکفیری سکوت کنند

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 58791                              ديروز: 3668                              امروز: 1290

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.