28

پشت پرده و ترفندهای جریان عرفان حلقه در جذب جوانان

پشت پرده و ترفندهای جریان عرفان حلقه در جذب جوانان
ریشه جریانات منحرف معنوی، از غرب و عصر ظلمت اروپا است، امروزه متأسفانه ضعف در مبانی عقلی باعث می‌شود که چنین جریانات منحط و منحرف چون عرفان حلقه و حتی احمد الحسن در جامعه بروز و ظهور کنند که آگاهی‌بخشی تنها راهکار مقابله با آنها است.


حجت‌الاسلام امین شمشیری، در جمع روحانیون حوزه علمیه اصفهان پیرامون تشریح جریانات نوظهور خاصه عرفان ها، اظهار کرد: امروزه دشمن سعی در تحقق نفوذ مهمتر که ناظر بر معنویات است را در نظر دارد در سطح کشور ایران اجرایی کند، گفت: یکی بعد نفوذ دشمن در جنبه های معنوی است که بیشتر توسط جریانات به اصطلاح روشنفکر در کشور ترویج داده می‌شود

رئیس انجمن نجات از حلقه  تصریح کرد: به عنوان نمونه چندین فرقه صوفی در کشور فعال هستند که بسیاری از اساتید آنها در محافل و نهادهای حوزوی هم نفوذ کرده اند و یا نفوذ در بین نخبگان به‌اندازه‌ای پیش رفته است که چندین تن از افراد در لباس روحانیت را که از نزدیکان عالمان بزرگ دینی هم بوده‌اند با عرفان حلقه مرتبط شده و فریب‌خورده‌اند.

وی افزود: بررسی جریانات نوظهور امروزه به شکل علم در آمده است، به قدری هجمه این جریانات علیه نظام زیاد است که لازم بوده به شکل علمی بررسی و تحقیق شود.

حجت‌الاسلام شمشیری خاطرنشان کرد: یکی از حربه‌های جریان عرفان حقله و برخی از جریانات نوظهور نفوذ در بین نخبگان و بازیگران و مسئولین جامعه است به گونه ای که بسیاری از افراد خاص جز فریب خوردگان توسط این جریانات هستند.

*مبلغین و روحانیت باید در راس هرم مقابله علمی علیه جریانات نوظهور باشند

وی در تشریح تثبیت کنندگان این فرقه کاذب در قالب عرفان عنوان کرد: حجت نجفی که خود علمازاده است مسئول کمیته عرفان و محمدعلی طاهری و دکتر منصوری لاریجانی با کتابت مقدمه‌ای بر کتاب‌های محمدعلی طاهری از یاری کنندگان این فرقه ضاله و مسبب رشد آن در میان مردم هستند.

رئیس انجمن نجات از حلقه در ادامه تأکید کرد: اگر اقدامات این افراد و برخی از علمای ساده لوح نبود، امروز عرفان حلقه، جنبش هم نبود چه برسد به عرفان، اما متأسفانه چهره‌های شاخصی موجب گسترش این تفکر در میان عامه مردم شد تا جایی که امروزه در کشور با یک جریان سیاسی به نام عرفان حلقه روبرو هستیم.

*ارتباط با جن و توهین به مقدسات و قطع ارتباط با اذکار جزو اصول عرفان حلقه

وی ضمن گلایه از حضور کم‌رنگ طلاب برای مقابله با این انحرافات، تصریح کرد: آیسان علی‌بابایی ۱۴ ساله با هدف دستیابی به جهان‌های موازی تبیین شده توسط محمدعلی طاهری خودکشی کرده، چراکه طبق این تفکر با خودکشی از خدای بالقوه به خدای بالفعل رسیده و با خودکشی در جهنم از جهان دوقطبی بعدی عبور کرده و به خدا خواهند رسید.

حجت‌الاسلام شمشیری در تبیین خصوصیات مؤسس این عرفان کاذب اظهار کرد: محمدعلی طاهری که به دلیل ارتکاب جرائم مختلفی سالها در زندان به سر می‌برده و این شخص که حتی موفق به کسب مدرک تحصیلی دیپلم نشده، فردی مشوش و افسرده است که ادعا می‌کرد شبی به سایت کیهانی(شبکه شعور کیهانی) متصل شده و پاسخ تمام سؤالات خود را بی‌واسطه دریافت کرده است.

وی ادامه داد: ماهیت عرفان حلقه را عوام با عنوان انرژی درمانی می شناسند و افراد این حلقه با هزینه اندک یا عمدتا رایگان به درمان افراد می‌پردازند که در اکثر موارد شخص بیمار درمان نمی‌شود بلکه در اثر تلقین احساس می کند بیماریش بهبود یافته است.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (123)
کد خبر: 6122
  • پشت پرده و ترفندهای جریان عرفان حلقه در جذب جوانان

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 94043                              ديروز: 3850                              امروز: 3223

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.