16

ریشه امر به معروف و نهی از منکر دلسوزی است

ریشه امر به معروف و نهی از منکر دلسوزی است

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: ریشه اصلی امر به معروف و نهی از منکر، دلسوزی بوده و این دو فریضه بر آحاد مردم واجب است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی؛ آیت الله سید علیرضا عبادی در دیدار با اعضای شورای امر به معروف و نهی از منکر گفت: اگر شیوه امر به معروف و نهی از منکر به درستی انجام شود، مخاطب حرف شنوی پیدا می‌کند.

آیت الله عبادی اظهار داشت: آمران به معروف و ناهیان از منکر به لحاظ روانشناختی برای مخاطبان خود تبیین کنند که دوستشان هستند.

وی گفت: نصیحت یعنی خیرخواهی و کسی که دیگری را امر به معروف و نهی از منکر کند او را دوست داشته و از انحرافش جلوگیری می‌کند.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی ادامه داد: ستادهای امر به معرف و نهی از منکر عناصری که می توانند نسبت به مخاطب نقش آفرین باشند را فعال کنند و ائمه جمعه و جماعات، رسانه های مکتوب و فضای مجازی در این حوزه نقش دارند.

وی بیان کرد: ستاد امر به معروف و نهی از منکر یک پشتیبان است و همه مردم با ایمان صف این جریان هستند.

آیت الله عبادی گفت: کسانی که در یک شهرستان مسئولیت می پذیرند، زندگی شان را به آن منطقه ببرند اگر واقعا قصد خدمت دارند و این موضوع را می توان از مقامات عالی استان تقاضا کرد تا زیرمجموعه مدیریت ها ملزم به ساکن شدن در شهرستان ها و پاسخگویی به نیاز آنها باشند.

وی ادامه داد: وقتی خانواده ای می بیند فرزندش معتاد شده و فروپاشیده، به نحوی باید این احساس درد که در جامعه ایجاد شده را از داخل خانه ها با امر به معروف و نهی از منکر رفع کرد.

امام جمعه بیرجند گفت: آموزش و پرورش در حوزه امر به معروف و نهی از منکر از دانشگاه بااهمیت تر است اما در عمل، تخصص معلم به اندازه استاد دانشگاه نیست.

وی بیان کرد: افسردگی از سرگردانی می آید وقتی کسی سرگرم شود این نشاط نیست و آنچه به هر انسان نشاط می دهد، هدفمند بودن است.

آیت الله عبادی افزود: اگر کودک هدفمند بار بیاید هیچ وقت افسرده نمی شود اما اگر کودک را سرگرم کرده و به او هدف ندهیم، افسرده می‌شود.

وی اظهار داشت: بسیاری از مشکلات ما تحمیلی است که از بیرون مرز یا ناآگاهینه و مغرضانه در داخل مرز است، بیگانگان در اتاق فکر خود برای ما برنامه ریزی می‌کنند که اگر به علمی عمل شود می توان با آنها مبارزه کرد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: وقتی کار غیردلسوزانه و غیرتخصصی باشد، مردم سرگردان می شوند و مردم سرگردان افسرده می شوند.

وی افزود: اگر همه کارهای خیر در یک کفه ترازو ریخته شود و امر به معروف و نهی از منکر در کفه دیگر، کفه فریضتین سنگین تر است چون اصل و ریشه را حفظ می‌کند.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (49)
کد خبر: 6191
  • ریشه امر به معروف و نهی از منکر دلسوزی است

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 69857                              ديروز: 3526                              امروز: 862

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2018) محفوظ می باشد.