31

575 پایگاه اوقات فراغت شهری و روستایی در بیرجند فعالیت می کنند

575 پایگاه اوقات فراغت شهری و روستایی در بیرجند فعالیت می کنند

علی ناصری در جلسه ستاد سامان دهی امور جوانان خراسان جنوبی اظهار کرد: شهرستان بیرجند دارای ۲۶۱ هزار جمعیت است که حدود ۲۰۳ هزار نفر آن ها شهری و ۵۷ هزار نفر جمعیت روستایی را تشکیل می دهند.

وی با بیان اینکه جمعیت جوان شهرستان بیرجند در سال ۹۵ حدود ۷۲ هزار و ۱۱۵ نفر بوده است، افزود: شهرستان بیرجند پس از شهرستان خوسف دومین شهرستان جوان در سطح استان است.

فرماندار شهرستان بیرجند با اشاره به اینکه حدود ۴۹ درصد جمعیت شهرستان بیرجند را زنان و ۵۱ درصد آن را مردان تشکیل داده اند، گفت: حدود ۸۰ درصد جمعیت بیرجند شهری و تنها ۲۰.۹ درصد جوانان در روستاها زندگی می کنند.

وی با بیان اینکه شهرستان بیرجند یکی از شهرهای شاخص دانشجویی در سطح کشور است، عنوان کرد: در حال حاضر بالغ بر ۲۹ هزار دانشجو در تمامی دوره های تحصیلی در بیرجند تحصیل می کنند.

ناصری ادامه داد: دو هزار و ۴۰۰ دانشجو نیز در واحدهای علمی و کاربردی مشغول به تحصیل هستند.

وی با اشاره به اینکه در سال ۹۵ تعداد ۵۰۱ مدرسه در شهرستان بیرجند فعالیت داشتند که این رقم در سال گذشته به ۵۸۱ مدرسه رسیده است، بیان کرد: در سال گذشته همچنین بیش از ۲۶ هزار نفر از جوانان شهرستان در برنامه های اوقات فراغت شرکت کرده اند.

فرماندار شهرستان بیرجند با بیان اینکه بیشترین شاخصه های فرهنگی استان در شهرستان بیرجند وجود دارد، افزود: در حال حاضر ۱۵ کتابخانه عمومی با بیش از ۱۲ هزار عضو در شهرستان بیرجند وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه تعداد ۹ سازمان مردم نهاد جوانان در شهرستان بیرجند فعالیت دارند، اظهار داشت: در حال حاضر ۱۹۴ پایگاه  اوقات فراغت شهری و ۳۸۱ پایگاه اوقات فراغت روستایی در سطح شهرستان بیرجند فعالیت می کنند.

ناصری ادامه داد: در سال گذشته ۴۱ مصوبه اجرا شده در حوزه اوقات فراغت در شهرستان بیرجند داشته ایم.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (100)
کد خبر: 6262
  • 575 پایگاه اوقات فراغت شهری و روستایی در بیرجند فعالیت می کنند

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 73734                              ديروز: 1                              امروز: 1544

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.