03

رسانه ‌های تبشیری؛ شبکه 7 پارس

رسانه ‌های تبشیری؛ شبکه 7 پارس
از جمله فعال‌ترین شبکه‌های ماهواره‌ای تبشیری، شبکه Sat 7 Pars است که تحت مدیریت کشیش «هرمز شریعت پناهی» فعالیت می‌کند.

خانواده شریعت پناهی از خانواده‌های ریشه‏ دار در جریان منافقین بوده‌اند و برادر هرمز شریعت از جمله افرادی است که به دلیل ترور مستقیم شهروندان و نقش کلیدی در حوادث ترویستی مختلف در سال‏های پس از پیروزی انقلاب اسلامی بازداشت، محاکمه و مجازات شده است.

🔹هرمز شریعت با توجه به سابقه خانوادگی در جریان نفاق، این بار در لباسی جدید در مقابله با کشور مسلمان ایران، اقدام به مشارکت در راه اندازی شبکه Sat 7 Pars پارس نمود.
سنگ بنای این شبکه تلویزیونی در نوامبر 1995 در نشستی در شهر «لارناکای» کشور قبرس گذارده شد و دو ماه بعد، شبکه «ست 7» با پخش آزمایشی دو ساعته به زبان عربی به روی آنتن رفت و کار خود را به شکل رسمی از ژانویه سال ۲۰۱۲ با مدیریت هرمز شریعت آغاز کرد. 

این شبکه در حال حاضر به صورت 24 ساعته برنامه پخش می‌کند. شبکه ست 7 که به جریان اونجلیکال مسیحی ایالات‌متحده وابسته است، توانسته با جذب کمک از سازمان‌های تبشیری، کانال‌های ماهواره‏ای ديگری نیز برای مسيحيان ترک‌زبان و... و حتی کودکان عرب راه‌اندازی کند. 

این شبکه برخلاف شبکه‌های محبت و نجات می‏کوشد خود را غیرسیاسی جلوه داده و هدفش را ارائه محتوای تبشیری متناسب با فرهنگ، آداب، رسوم و اوضاع سیاسی منطقه عنوان کند. شبکه 7 مسیحی فارسی‌زبان سعی دارد با برنامه‌هایش بر مسلمانان ایران، افغانستان و تاجیکستان تأثیر‌گذار باشد.
🔸این شبکه سعی کرده برنامه‌های متنوعی همچون برنامه‌های آموزشی، خانوادگی و حتی آشپزی مانند «سفره رنگین» را برای جذب هر چه بیشتر مخاطب تدارک ببیند. 

برنامه‌های «دیگه چه خبر» و «قاصدک» ویژه جوانان، برنامه «گردونه» ویژه کودکان از جمله برنامه‌های این شبکه می‌باشند. 

این شبکه نیز مانند دیگر شبکه‌های تبشیری ادعاهای ماورایی دارد؛ مجریان شبکه مزبور، ادعا می‏کنند توانایی بخشش گناهان را داشته و این مسئله را در برنامه‏ های مختلف عنوان می‏کنند.

📚منبع: روشنا

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (124)
کد خبر: 6309
  • رسانه ‌های تبشیری؛ شبکه 7 پارس

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 86564                              ديروز: 2710                              امروز: 3141

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.