03

رسانه ‌های تبشیری؛ شبکه 7 پارس

رسانه ‌های تبشیری؛ شبکه 7 پارس
از جمله فعال‌ترین شبکه‌های ماهواره‌ای تبشیری، شبکه Sat 7 Pars است که تحت مدیریت کشیش «هرمز شریعت پناهی» فعالیت می‌کند.

خانواده شریعت پناهی از خانواده‌های ریشه‏ دار در جریان منافقین بوده‌اند و برادر هرمز شریعت از جمله افرادی است که به دلیل ترور مستقیم شهروندان و نقش کلیدی در حوادث ترویستی مختلف در سال‏های پس از پیروزی انقلاب اسلامی بازداشت، محاکمه و مجازات شده است.

🔹هرمز شریعت با توجه به سابقه خانوادگی در جریان نفاق، این بار در لباسی جدید در مقابله با کشور مسلمان ایران، اقدام به مشارکت در راه اندازی شبکه Sat 7 Pars پارس نمود.
سنگ بنای این شبکه تلویزیونی در نوامبر 1995 در نشستی در شهر «لارناکای» کشور قبرس گذارده شد و دو ماه بعد، شبکه «ست 7» با پخش آزمایشی دو ساعته به زبان عربی به روی آنتن رفت و کار خود را به شکل رسمی از ژانویه سال ۲۰۱۲ با مدیریت هرمز شریعت آغاز کرد. 

این شبکه در حال حاضر به صورت 24 ساعته برنامه پخش می‌کند. شبکه ست 7 که به جریان اونجلیکال مسیحی ایالات‌متحده وابسته است، توانسته با جذب کمک از سازمان‌های تبشیری، کانال‌های ماهواره‏ای ديگری نیز برای مسيحيان ترک‌زبان و... و حتی کودکان عرب راه‌اندازی کند. 

این شبکه برخلاف شبکه‌های محبت و نجات می‏کوشد خود را غیرسیاسی جلوه داده و هدفش را ارائه محتوای تبشیری متناسب با فرهنگ، آداب، رسوم و اوضاع سیاسی منطقه عنوان کند. شبکه 7 مسیحی فارسی‌زبان سعی دارد با برنامه‌هایش بر مسلمانان ایران، افغانستان و تاجیکستان تأثیر‌گذار باشد.
🔸این شبکه سعی کرده برنامه‌های متنوعی همچون برنامه‌های آموزشی، خانوادگی و حتی آشپزی مانند «سفره رنگین» را برای جذب هر چه بیشتر مخاطب تدارک ببیند. 

برنامه‌های «دیگه چه خبر» و «قاصدک» ویژه جوانان، برنامه «گردونه» ویژه کودکان از جمله برنامه‌های این شبکه می‌باشند. 

این شبکه نیز مانند دیگر شبکه‌های تبشیری ادعاهای ماورایی دارد؛ مجریان شبکه مزبور، ادعا می‏کنند توانایی بخشش گناهان را داشته و این مسئله را در برنامه‏ های مختلف عنوان می‏کنند.

📚منبع: روشنا

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (42)
کد خبر: 6309
  • رسانه ‌های تبشیری؛ شبکه 7 پارس

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

اين ماه: 459166                              ديروز: 24744                              امروز: 7410

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2018) محفوظ می باشد.