08

برگزاری مراسم محوری جشن ولادت امام رضا (ع) در مسجد محمد رسول الله (ص) شهر اسدیه

برگزاری مراسم محوری جشن ولادت امام رضا (ع) در مسجد محمد رسول الله (ص) شهر اسدیه

مراسم محوری جشن ولادت امام رضا (ع) با سخنرانی حجت‌الاسلام مصیب خزاعی امام جمعه شهرستان درمیان در مسجد محمد رسول الله (ص) این شهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی؛ حجت‌الاسلام سید امین حسینی، روحانی طرح هجرت شهر اسدیه گفت: مراسم محوری جشن سالروز ولادت امام رضا (ع) با حضور پرشور مردم این شهر برگزار شد.

حجت‌الاسلام خزاعی سخنران محوری این جلسه گفت: حضرت رضا (علیه السلام) تا قبل از هجرت به مرو، در مدینه زادگاهشان، ساکن بودند و در آنجا در جوار مدفن پاک رسول خدا و اجداد طاهرینشان به هدایت مردم و تبیین معارف دینی و سیره نبوی می‌پرداختنند.

وی افزود: مردم مدینه نیز، امام رضا (ع) را بسیار دوست می‌داشتند و به ایشان همچون پدری مهربان می‌نگریستند. تا قبل از این سفر، با اینکه امام بیشتر سالهای عمرش را در مدینه گذرانده بود, اما در سراسر مملکت اسلامی، پیروان بسیاری داشتند که گوش به فرمان اوامر امام بودند.

وی در پایان گفت: علی‌بن موسی الرضا (ع)، در گفتگویی که با مامون درباره ولایت عهدی داشتند، در این باره این گونه می‌فرمایند: «همانا ولایت عهدی هیچ امتیازی را بر من نیفزود. هنگامی که من در مدینه بودم فرمان من در شرق و غرب نافذ بود و اگر از کوچه‌های شهر مدینه عبور می‌کردم, عزیرتر از من کسی نبود. مردم پیوسته حاجاتشان را نزد من می‌آوردند و کسی نبود که بتوانم نیاز او را برآورده سازم, مگر اینکه این کار را انجام می‌دادم و مردم به چشم عزیز و بزرگ خویش، به من مى نگریستند.

در پایان این مراسم از حضار به صرف شربت و شیرینی پذیرایی بعمل آمد.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (58)
کد خبر: 6324
  • برگزاری مراسم محوری جشن ولادت امام رضا (ع) در مسجد محمد رسول الله (ص) شهر اسدیه

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 58608                              ديروز: 1756                              امروز: 482

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.