16

فرهنگ و رسانه لازم و ملزوم هم هستند

فرهنگ و رسانه لازم و ملزوم هم هستند

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: تولید محتوای رسانه با رویکرد دینی باید به صورت تخصصی مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام احمدرضایی، مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی در سومین کارگروه تولید محتوای رسانه‌ای با رویکرد دینی بیان کرد: فرهنگ و رسانه لازم و ملزوم هم هستند به گونه‌ای که بدون یکدیگر نمی‌توانند معنی داشته باشند.

وی با بیان اینکه اگر به تاریخ بشر نگاه کنیم فرهنگ و رسانه همزمان یا یکدیگر شکل‌گرفته‌اند، اظهار کرد: از همان زمانی که بشر پا به زمین گذاشت، رسانه و فرهنگ نیز توأم باهم حضور داشتند.

حجت‌الاسلام رضایی بیان کرد در عصر حاضر که بخش عمده‌ای از زندگی بشر با رسانه انجام می‌شود و بسیاری از مصادیق آن را می‌توانیم در زندگی خود ببینیم، رسانه جزء جدایی‌ناپذیر زندگی بشر شده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: امروزه بشر به سمتی می‌رود که بسیاری از کارها از طریق رسانه انجام می‌شود بنابراین در این عصر سواد رسانه‌ی، از ضرورت‌های زندگی است.

وی با بیان اینکه اگر اطلاعات رسانه‌ای و سواد رسانه‌ای داشته باشیم، می‌توانیم اطلاعات درست را از نادرست تمیز دهیم، افزود: رشد فرهنگ و تمدن مردم از طریق رسانه‌ها است.

حجت‌الاسلام رضایی بیان کرد: آگاهی بخشی دینی در امروزه توسط رسانه‌ها انجام می‌شود و هر قشری به نوع خود از رسانه استفاده می‌کنند.

وی رسانه را پل ارتباطی بین ملت‌ها دانست و افزود: امروزه ارتباط‌ها از نوشتاری به تصویری سوق یافته و می‌توان از طریق تصویر هم با سراسر دنیا ارتباط برقرار کرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی بیان کرد: باید به تولید محتوای رسانه با رویکرد دینی به صورت تخصصی پرداخته شود.

وی خواستار برگزاری کارگاه تخصصی سواد رسانه‌ای برای روحانیون مستقر شد و افزود: همچنین این کارگاه‌ها باید برای روحانیون طرح بومی، بانوان فرهیخته، مسئولان تشکل‌های دینی مذهبی و دیگر اقشار تأثیرگذار برگزار شود.

حجت‌الاسلام رضایی ادامه داد: در این کارگاه‌ها باید کیفی نگری مورد توجه ویژه قرار گیرد و اساتید مطرح و باسواد بالا برای این کارگاه‌ها دعوت شوند.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (100)
کد خبر: 6352
  • فرهنگ و رسانه لازم و ملزوم هم هستند

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 85584                              ديروز: 3662                              امروز: 2978

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.