22

برگزاری مراسم سالروز شهادت امام جواد(ع) در ۲۰ مسجد شهرستان بشرویه

برگزاری مراسم سالروز شهادت امام جواد(ع) در ۲۰ مسجد شهرستان بشرویه

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بشرویه گفت: ۲۰ مسجد دارای امام جماعت در سطح شهرستان بشرویه،مراسم عزاداری سالروز شهادت امام جواد (ع) را برگزار کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان خراسان جنوبی،حجت‌الاسلام رضا بهشتی فر، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بشرویه گفت: به مناسبت سالروز شهادت امام جواد(ع) ۲۰ مسجد دارای امام جماعت در سطح شهرستان بشرویه،مراسم عزاداری سالروز شهادت امام جواد (ع) را برگزار کردند.

وی ادامه داد: با توجه به هماهنگی انجام شده با روحانیون مستقر و طرح هجرت در سطح شهرستان بشرویه، در شب وروز شهادت این امام بزرگوار مراسم عزاداری برگزار شد و فضائل امام جواد (ع) و اهمیت ولایت در این مراسم ها تبیین شد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بشرویه اضافه کرد:حدود ۲۰ مسجد در سطح شهرستان دارای امام جماعت است که با امامان جماعت هماهنگی هایی انجام شد تا برنامه ای را به مناسبت شهادت امام جواد (ع) داشته باشند، همچنین هیئت های مذهبی که به نام جواد الائمه(ع) هستند نیز در سطح شهرستان برنامه عزاداری و سوگواری برگزار کردند.

وی با اشاره به ویژگی های امام جواد (ع) تصریح کرد: یکی از ویژگی های امام جواد(ع) جود، سخا و بخشش است؛ امامان ما همه غریب و مظلوم هستند ولی غربت و مظلومیت دو امام از همه بیشتر است و اول مظلوم عالم امام علی (ع) است ولی وقتی امام وارد منزل شان می شدند، همسرشان حضرت زهرا (س) خستگی بیرون از منزل را با همسرداری اسلامی و با محبت از تن این امام در می آوردند.

حجت‌الاسلام بهشتی فر یادآور شد: ما دو امام داریم که حتی در خانه خود نیز غریب بودند و امنیت نداشتند که این امامان، امام حسن (ع) و امام جواد (ع) بودند که به دست همسران شان نیز به شهادت رسیدند.

وی توضیح داد: امام جواد (ع) مانند جدشان امام حسین (ع) با لب تشنه به شهادت رسیدند و همسر امام جواد (ع) وقتی به این امام زهر داد، درب حجره را به روی این امام بست و اجازه نداد صدای ناله امام از آثار زهر به گوش دیگران برسد و حتی کنیزی خواست برای امام جواد، آب ببرد ولی ام فضل اجازه نداد و امام با لب های تشنه به شهادت رسید.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی بشرویه در پایان خاطر نشان کرد: امام جواد (ع) جوانترین امام در سن امامت بود و در سن ۲۵ سالگی نیز به شهادت رسید.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (48)
کد خبر: 6377
  • برگزاری مراسم سالروز شهادت امام جواد(ع) در ۲۰ مسجد شهرستان بشرویه

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 71337                              ديروز: 2485                              امروز: 3191

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.