22

برگزاری مراسم سالروز ازدواج مولای متقیان وحضرت زهرا در مسجد جامع شوسف

برگزاری مراسم سالروز ازدواج مولای متقیان وحضرت زهرا در مسجد جامع شوسف

مراسم سالروز ازدواج حضرت علی و حضرت زهرا به همت روحانی مسجدجامع، حجت‌الاسلام محمود اردونی برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام محمود اردونی روحانی مسجد جامع در این مراسم طی سخنانی گفت،از ماجرای ازدواج حضرت علی علیه السلام و حضرت فاطمه (س) نکات بسیار جالبی را می آموزیم که اگر خواهان سعادتیم و پیروی راستین اسلام، بایستی تا مرز توان تلاش کنیم تا مراحل اول ازدواج بر مبنای صحیحی صورت گیرد.

وی در ادامه افزود: ساده زیستی در تمام شئون زندگی جامعه و بخصوص ازدواج راه یابد و گرنه قید و بندهای اجتماعی در امر ازدواج که بیشتر نشأت گرفته از فرهنگ غیر اسلامی و یا ساخته و پرداخته ذهن های کوتاه مادی و اشرافی است چون غل و زنجیر بر دست و پای جوانان و والدین آنها می افتد و هر روز این غل و زنجیر بزرگتر و سنگین تر می‌شود، تا جایی که جلو امکان هر نوع حرکت صحیحی را می گیرد و حیات جامعه را به سوی نابودی می کشاند و بر فساد و نابسامانی های روانی و مشکلات اخلاقی می افزاید.

حجت‌الاسلام محمود اردونی تصریح کرد: در جریان ازدواج آن دو بزرگوار که به فرموده حضرت رسول(ص) خداوند فاطمه(س) را به ازدواج علی(ع) در آورد نکات بسیار مهم آموزشی و الگویی وجود دارد که از آن جمله می توان به کفو و همتا بودن، خواستگاری بدون واسطه، قناعت، دوری از اشرافی گری و تجملات، سخت نگرفتن بر همدیگر، ملاک قراردادن معیارها و خصوصیات معنوی و دینی و اخلاقی، مهریه پایین، بنا کردن زندگی بر پایه محبت وعشق واقعی از روی شناخت، حیا و... اشاره کرد. به این خاطر است که یک پیوند با این ویژگی ها پیوند آسمانی لقب می گیرد که رضایت خدا و رسول خدا (ص) در آن وجود دارد.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (79)
کد خبر: 6379
  • برگزاری مراسم سالروز ازدواج مولای متقیان وحضرت زهرا در مسجد جامع شوسف

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 71657                              ديروز: 2485                              امروز: 3511

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.