23

در حوزه نماز باید کاری ریشه‌ای و اصیل انجام شود

در حوزه نماز باید کاری ریشه‌ای و اصیل انجام شود

آیت‌الله عبادی با بیان اینکه عبادت تنها به نماز خلاصه نمی‌شود گفت: در حوزه نماز باید کاری ریشه‌ای و اصیل انجام شود وهر کاری که بر اساس وظیفه و نیت الهی انجام شود، عبادت است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، آیت‌الله سیدعلیرضا عبادی، نماینده ولی‌فقیه در خراسان جنوبی در دیدار با ائمه جماعات، رابطان نماز، دستگاه‌های اجرایی و دولتی خراسان جنوبی اظهار داشت: عبادت تنها به نماز خلاصه نشده و هر کاری که بر اساس وظیفه و نیت الهی انجام شود عبادت است.

وی بیان کرد: اگر از دین فاصله بگیریم از عبودیت و بندگی خارج می‌شویم اشتباه است چون به واسطه انسان بودن به صورت طبیعی در بند عبودیت هستیم و اگر خود را در چهار چوب بندگی خدا قرار ندهیم بنده پول، ثروت، شهرت و هوای نقس می‌شویم.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان جنوبی گفت: در حوزه نماز باید یک کار ریشه‌ای و اصیل انجام بدهیم چراکه انسان می‌خواهد آزاد از تکلیف بندگی باشد و هم وجدان خود را راضی نگه دارد.

آیت‌الله عبادی با بیان اینکه در دین سکولار تنها روزها و ایام خاصی را به عبادت اختصاص داده است افزود: استکبار طرفدار دین سکولار است و عبادت تنها در نماز خلاصه نمی‌شود چون تروریست‌ها و وهابی‌ها نیز نماز می‌خوانند اما بعد از آن جنایت انجام می‌دهند و در کل تاریخ هم همین بوده و به اسم دین هم خود را ارضا کرده و هم دست به جنایت می‌زدند.

امام جمعه بیرجند افزود: فلسفه خلقت انسان عبادت است و انسان برای عبادت آفریده شده است.

دبیر ستاد اقامه نماز خراسان جنوبی نیز در این نشست اظهار داشت: در ارزیابی‌های سال گذشته در حوزه نماز از ۶۹ دستگاه دولتی خراسان جنوبی ۳۶ دستگاه امتیاز بالای ۹۰ کسب کردند.

حجت‌الاسلام کمیلی با بیان اینکه ۵ دستگاه در ارزیابی قابل تذکر بودند افزود: اجلاس استانی نماز خراسان جنوبی امسال در نهبندان برگزار می‌شود.

وی افزود: با توجه به تفاهم نامه‌های وزارتخانه‌ها با ستاد اقامه نماز در خراسان جنوبی ۸۷ درصد این تفاهم نامه‌ها اجرایی شده است.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (40)
کد خبر: 6382
  • در حوزه نماز باید کاری ریشه‌ای و اصیل انجام شود

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 68565                              ديروز: 2512                              امروز: 818

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2018) محفوظ می باشد.