22

اجرای طرح تلاوت نور به همت روحانیون مستقر و طرح هجرت در مساجد خوسف

اجرای طرح تلاوت نور به همت روحانیون مستقر و طرح هجرت در مساجد خوسف

حجت‌الاسلام هادی نبئی مسئول اداره تبلیغات اسلامی خوسف از اجرای طرح تلاوت نور به همت روحانیون مستقر و طرح هجرت در مساجد این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی؛ حجت‌الاسلام هادی نبئی، مسئول اداره تبلیغات اسلامی خوسف، هدف از اجرای طرح تلاوت نور در این شهرستان را ترویج فرهنگ تدبر و درک معانی قرآن در جامعه عنوان کرد و گفت: هدف از تلاوت و تدبر در قرآن این است که مفاهیم انسان ساز قرآن در دل و جان و روح انسان ساری و جاری شود.

وی افزود: هم‌اکنون این طرح در بیش از ۳۲ مسجد شهر و روستای این شهرستان، به همت روحانیون مستقر و طرح هجرت هر شب یک صفحه از قرآن کریم قرائت و یک آیه انتخابی تفسیر می‌شود؛ و حتی مساجد فاقد روحانی هم این طرح را اجرا می‌کنند.

مسئول اداره تبلیغات اسلامی خوسف افزود: اجرای طرح تلاوت نور و خواندن یک صفحه قرآن در نماز مغرب و عشا، عامل مهمی در آشنا کردن مردم با قرآن و آشتی دادن عده‌ای از مردم با کلام وحی است.

وی گفت: در این طرح با توضیح آیات، مقصود و هدف پروردگار از نزول قرآن به مردم گوشزد می‌‌شود تا مردم در آن لحظات هم با قرآن و هم با هدف ارسال انبیاء از سوی خداوند آشنا شوند.

حجت‌الاسلام نبئی خاطر نشان کرد: مردم باید قرآن را سرلوحه کار خود قرار دهند و هر روز حداقل چند آیه از قرآن را با درک مفاهیم برای درک بهتر کلام خداوند متعال تلاوت کنند.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (60)
کد خبر: 6386
  • اجرای طرح تلاوت نور به همت روحانیون مستقر و طرح هجرت در مساجد خوسف

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 81179                              ديروز: 2372                              امروز: 92

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.