21

فعالیت ۱۰۹ رسانه در خراسان جنوبی

فعالیت ۱۰۹ رسانه در خراسان جنوبی
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از فعالیت ۱۰۹ رسانه اعم از نشریات، روزنامه ها، پایگاه های خبری و خبرگزاری ها در استان خبر داد.

ناصر نبی زاده ظهر شنبه در مراسم بزرگداشت روز خبرنگار، اظهار کرد: فضای فعالیت رسانه ای استان باید فضای شایسته ای برای خدمت رسانی باشد.

وی با بیان اینکه مطبوعات بستر اصلی رشد و تعالی در هر جامعه ای هستند، افزود: رسانه های گروهی جزء جدایی ناپذیر انسان ها و جوامع شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در عصر امروز بدون استفاده از رسانه ها نمی توان زندگی کرد، گفت: جوامع می توانند با کمک رسانه ها زمینه های رشد و توسعه معنوی را برای مردم فراهم کنند.

وی با بیان اینکه نقش اصحاب رسانه در رشد و توسعه عامل اصلی و نقش تعیین کننده برای انتقال ارزش ها است، عنوان کرد: خبرنگاران و مطبوعات نقش تاثیر گذاری بر نهادهای اجتماعی و فرهنگی و همچنین دفاع از حقوق ملت و منافع مردم دارند.

نبی زاده با اشاره به اینکه رسانه ها در دو بخش تربیت و هدایت فکر جامعه اسلامی و مبارزه با کاستی و جلوگیری از ناهنجاری ها فعالیت می کنند، بیان کرد: خبرنگاران استان خراسان جنوبی مجدانه و نجیبانه در مسیر ارتقاء استان گام بر می دارند.

وی با بیان اینکه اصحاب رسانه استان برای ایجاد امید و انسجام ملی تلاش های زیادی انجام داده اند، اظهار داشت: نشریات استان طی سال های گذشته در بخش کیفی و کمی رشد بسیار خوبی داشته اند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی ادامه داد: علی رغم اینکه در گذشته تنها ۱۱ نشریه در استان فعال بوده اند اما خوشبختانه در حال حاضر ۱۰۹ نشریه در قالب روزنامه ها، فصل نامه ها و پایگاه های خبری در استان فعالیت می کنند.

وی با اشاره به اینکه امروز ۴۱ سرپرستی نشریات و خبرگزاری ها در استان فعالیت می کنند، افزود: بیش از ۲۷۰ نفر در خانه مطبوعات استان عضویت دارند.

نبی زاده با بیان اینکه رتبه و جایگاه حوزه مطبوعات در خراسان جنوبی بسیار بالا است و انتشار ۶ روزنامه در استان نشان از این جایگاه دارد، گفت: سابقه فرهنگی و تمدنی استان بستر اصحاب رسانه به صورت کامل دیده می شود.

وی بیان کرد: خوشبختانه تمامی نشریات و پایگاه ها و خبرنگاران استان در استحکام پایه های اصلی نظام جمهوری اسلامی و ارتقا همه جانبه فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی استان یک هدف را دنبال می کنند.


تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (84)
کد خبر: 6417
  • فعالیت ۱۰۹ رسانه در خراسان جنوبی

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 72862                              ديروز: 1                              امروز: 672

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.