27

اطلاعیه سازمان تبلیغات اسلامی به‌مناسبت شهادت پنجمین امام شیعیان

اطلاعیه سازمان تبلیغات اسلامی به‌مناسبت شهادت پنجمین امام شیعیان

سازمان تبلیغات اسلامی با صدور اطلاعیه‎ای، فرارسیدن سالروز شهادت پنجمین پیشوا و امام شیعیان حضرت حضرت ابوجعفر امام محمد باقرعلیه السلام را به عموم ملت شریف ایران تسلیت گفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، در این اطلاعیه آمده است:

مطلع الفجر دانش‌ها و ارزش‌ها، وجودی که سرچشمه‌ی پاک مهر، لطف، عطوفت و خاک پای او توتیای کروبیان. خشنودی او چشمه‌ی خورشید رضای الهی است همان‌گونه که کرمش منبع لایزال جوشش فیض و کرامت است. آفتاب پنجم آسمان امامت ر روزگار حاکمیت جهل و جمود افکار، اندیشه و معارف ناب محمدی را تحکیم بخشید و بر ژرفای تفکّر و بینش افزود.

امسال درموسم زیارت بیت الله الحرام گرچه مزار پنجمین امام شیعیان در بقیع به حسب ظاهر زائر از سرزمین ولی دوستان ندارد اما قلوب ما همواره زائر مزار امام پنجم (ع) است و دشمن عاجز از درک این مهم است که هرچه گذر زمان‎ها بر پهنای دفتر تاریخ می‌افزاید و زمین تجربه حیات معنوی آدمیان را نظاره می‌کند، پیوسته آن حقیقت همیشه‌جاویدان طهارت و صداقت، دوازده فرزند فاطمه زهرا سلام‌الله‌علیها معرفت و منزلتی بیشتر می‌یابد و در ژرفای تیرگی‌ها تنها نور است که قدرت هدایت دارد و معرفت اهل‌‌بیت روح و جان بی‌تاب هر شیعه‌ی آزاده را سرشار از معارف نورانی می‌کند. انوار جهان‌تاب معرفتشان انسانی را که از سراپرده‌ی عالم قدس بر این منزل طبیعت هبوط یافته، می‌گیرد تا حجاب‌ها را از دیدگانش بزداید و در پرتوش شاهراه سعادت را از بیراهه‌های ظلمت به وی بازشناساند. او ابوجعفر امام محمد باقرعلیه السلام؛ باقرالعوم آل محمد(ص) است وجود مبارکی که بحر بی کران دانش را شکافت و اسرار علوم را آشکارا ساخت، درود خداوند بر او و خاندان مطهرش باد.

سازمان تبلیغات اسلامی، فرارسیدن موسم شهادت پنجمین اختر آسمان امامت مشعل تابناک هدایت حضرت ابوجعفر امام محمد باقرعلیه السلام؛ باقرالعوم آل محمد(ص) را به عموم ملت شریف ایران تسلیت عرض نموده از خداوند منان مسئلت دارد این ملت را در زیر سایه پیروی از معارف جوشان اهل بیت (ع) و تمسک به مسیر راستین چهارده معصوم (ع) در پشتیبانی از ولایت امر، موفق و منصور بدارد.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (77)
کد خبر: 6421
  • اطلاعیه سازمان تبلیغات اسلامی به‌مناسبت شهادت پنجمین امام شیعیان

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 85503                              ديروز: 3662                              امروز: 2897

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.