27

بحث غدیرشناسی و خطبه غدیر برای مردم تبیین شود

بحث غدیرشناسی و خطبه غدیر برای مردم تبیین شود

حجت‌الاسلام بابایی در جمع برنامه‌ریزان ستاد غدیر شهرستان فردوس اظهار داشت: به فرموده پیامبر (ص) جبرئیل سه مرتبه در روز غدیر بر آن حضرت نازل شد و و موضوع غدیر را مطرح کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی،حجت‌الاسلام بابایی، امام جمعه فردوس در جمع برنامه‌ریزان ستاد غدیر شهرستان فردوس تصریح کرد: کثرت منافقین، کم بودن مومنین، دغل بازی ملامت‌کنندگان و مکر و حیله کسانی که اسلام را به سخره گرفته بودند چهار دلیل مهمی است که به فرموده خود حضرت، پیامبر اسلام(ص) در علنی کردن غدیر از آنها بیم داشتند و امروز نیز همین دلایل گریبانگیر اسلام شده و نخبگان جامعه باید در تبیین جایگاه غدیر مسئولیت و نقش مهم خود را ایفا کنند.

وی بیان کرد: ضروری است افرادی برای آموزش غدیرشناسی به قم اعزام و پس از فراگرفتن آموزش‌های لازم در سطح شهرستان و به‌ویژه نسل جوان به تبلیغ و تبیین جایگاه غدیر در اسلام بپردازند که این موضوع را باید اعضای ستاد غدیر شهرستان به طور جد پیگیری و عملیاتی کنند.

در این جلسه پس از بحث و تبادل نظر برنامه‌های محوری دهه ولایت و امامت در شهرستان فردوس پس از تامین منابع مالی و قول مساعد خیرین به تصویب اعضای ستاد غدیر فردوس رسید.

در ادامه سیدشرف‌الدین اختر، مسئول نمایندگی بنیاد بین المللی غدیر اظهار داشت: در بخش برنامه‌های ورزشی دهه ولایت و کرامت برگزاری همایش بزرگ پیاده‌روی خانوادگی، همایش کوهپیمایی خواهران و دوچرخه سواری برادران به تصویب اعضا رسید.

اختر همچنین به تشریح برنامه‌های مهم دهه امامت و ولایت در شهرستان که به تصویب اعضای ستاد غدیر فردوس رسیده پرداخت و گفت: برنامه محوری این دهه در صبح عید سعید غدیر در هیئت سادات شهرستان فردوس با حضور تمام سادات شهرستان و تبریک مردم و مسئولان به این عزیران همراه با تکریم سادات، با برنامه‌های شاد و متنوع همراه خواهد بود.امامان مساجد به صورت جهادی به تبیین جایگاه غدیر می‌پردازند.

اختر گفت: تبیین خطبه غدیر توسط امامان مساجد سطح شهر و اینکه هر امام جماعت موظف به سخنرانی در ده مسجد شهرستان درباره جایگاه غدیر به صورت چرخشی است، قرائت بخشی از خطبه غدیر در نماز جماعت مساجد در حدی که وقت اجازه دهد، مطرح کردن ۱۰ سوال در ۱۰ شب از نهج البلاغه در زمینه غدیر در مساجد با اهدای جایزه از طریق قرعه کشی و قرائت بخشی از وصیت نامه شهداء در مساجد که در زمینه ولایت بیان شده از برنامه‌های مهم این دهه است.

وی ادامه داد: تجلیل از سادات نمازگذار مساجد، توزیع بسته‌های غذایی ویژه نیازمندان سادات و ایتام در محدوده مساجد محلات توسط هیئت امناء مساجد و خیرین و پذیرایی از نمازگذاران در طی دهه، نصب بنر در زمینه غدیر، فضای‌سازی سطح شهر و مساجد، اداره‌ها و سر درب مغازه‌ها با پرچم سبز علوی و جملات کوتاه درباره غدیر از دیگر برنامه‌های مهم این دهه در فردوس است.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (99)
کد خبر: 6426
  • بحث غدیرشناسی و خطبه غدیر برای مردم تبیین شود

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 81118                              ديروز: 2372                              امروز: 31

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.