03

برگزاری نماز عید قربان در مصلی نماز جمعه شهر سرایان

برگزاری نماز عید قربان در مصلی نماز جمعه شهر سرایان

نماز عید سعید قربان با حضور باشکوه مردم در مصلی نماز جمعه سرایان به امامت حجت‌الاسلام یوسف پور امام جمعه موقت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی سرایان، همزمان با سایر نقاط کشور نماز عید سعید قربان با حضور پرشکوه مردم و با امامت امام جمعه موقت شهر سرایان، حجت‌الاسلام یوسف پور برگزار شد.

حجت‌الاسلام یوسف پور در خطبه‌های نمازجمعه عید قربان در سرایان، اظهار کرد: در دین‌ دو عید داریم یکی عید سعید فطر که پس از یک ماه روزه گرفتن علاوه بر درک فقرا به دستور خداوند متعال عمل می‌کنیم و دیگری عید قربان است که حاجیان در خانه خدا و سایر مسلمانان جهان در کشورهای خود با دست کشیدن از دلبستگی‌های دنیوی و شکستن بت‌های وجود به اعمال این عید بزرگ می‌پردازند، امیدوارم لایق باشیم به گفته خداوند لبیک بگوییم حتی اگر قربانی کردن اسماعیل‌ وجودمان باشد.

وی افزود:در قرآن به جایگاه والای پدر تاکید شده است و توصیه‌های بسیاری از جانب خداوند متعال در تکریم مقام پدر در جامعه و خانواده شده است.در کلام الله مجید خداوند متعال حضرت ابراهیم را به‌عنوان پدر به ما معرفی کرده است خداوند از این دستور هدف بزرگی را به ما گوش‌زد می‌کند که ما فرزندان باید از خلیل الله درس و الگوی مناسب بگیریم.

امام جمعه موقت تصریح کرد: حاجیان ایرانی حج واقعی و درست را به عمل می آورند به دلیل اینکه در حج به عملی که خداوند در قرآن چندین بار اشاره کرده یعنی برائت از مشرکین به درستی عمل می‌ شود.

حجت‌الاسلام یوسف پور ادامه داد: برائت از مشرکین وظیفه همه مسلمین جهان است چیزی که وهابیت به شدت از آن ترس دارند و مفتی وهابی بارها این عمل را یکی از اعمال کفار نامیده ولی درک و عقل این را ندارند که این عمل فرموده خداوند است.

وی افزود:زمامداران بیت الله الحرام با همکاری کشورهای اروپایی و آمریکایی از ریختن خون مظلومان بی دفاع یمن سیراب نمی‌شوند و بلاخره روزی در خون‌های ریخته شده غرق و هلاک خواهند شد.کسانی در جایگاه پیغمبر نماز می‌خوانند و کلید‌دار خانه خداوند می باشند که به معنای واقعی نجاست هستند.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (94)
کد خبر: 6473
  • برگزاری نماز عید قربان در مصلی نماز جمعه شهر سرایان

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 58933                              ديروز: 1756                              امروز: 807

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.