04

فعالیت در فضای مجازی نباید به سمت دو قطبی شدن جامعه برود

فعالیت در فضای مجازی نباید به سمت دو قطبی شدن جامعه برود
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: فعالیت در فضای مجازی نباید به سمت دو قطبی شدن جامعه برود.

به گزارش خبرنگار مهر، سید عزت‌الله ضرغامی صبح یکشنبه در همایش مجاهدان سایبری خراسان جنوبی اظهار کرد: در فضای مجازی باید به گونه‌ای تلاش کنیم که حالت دو قطبی در جامعه ایجاد نشود چرا که نیاز امروز همبستگی در بین مردم است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی بیان کرد: دشمنان و دوستان ناآگاه برخی اوقات در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی شرایط را برای دو قطبی شدن جامعه به وجود می‌آورند.

ضرغامی با اشاره به نگاه بزرگان کشور به فضای سایبر ادامه داد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در سخنانی بیان کردند که اگر فضای مجازی در اختیار ما نبود وظیفه داشتیم که مانند علومی چون نانو و هسته‌ای آن را به وجود بیاوریم.

وی افزود: در موضوعی چون فیلترنگ نمی‌توان به صراحت از موافقت یا مخالفت کرد بلکه اظهارنظر در آن نیازمند مقدماتی است و فعالیت‌های ایجابی و سلبی در کنار هم باید وجود داشته باشد.

عضو شورای عالی فضای مجازی کشور گفت: بسیاری از قوانین حقوقی که در آمریکا و اروپا در حوزه فضای مجازی طی سال‌های اخیر اجرایی شده است اگر در ایران عملیاتی شود بسیاری از روشنفکران اعتراض خواهند کرد.

ضرغامی اظهار کرد: امروزه جنگ سایبری بین جبهه مقاومت و استکبار و وابستگان آن وجود دارد که توجه به این امر مهم ارزش کار مجاهدان فضای سایبری را نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه در شرایطی فعلی جنگ فیزیکی کمتر رخ می‌دهد، بیان کرد: اما مقابله و کارزار در فضای مجازی با هزینه‌های کلان و سیاست‌گذاری دقیق در جهان و منطقه حال جریان است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: در ۴۰ سال گذشته اتفاقات افتخارآفرین مهمی رخ داده است اما پایگاه‌های سایبری معاندان انقلاب با شایعه‌سازی و ناامید کردم مردم و جلوه دادن حقیقت  این مؤلفه‌های مهم را کوچک جلوه می‌دهند.

ضرغامی افزود: گاه فعالان رسانه‌ای و سایبری مخالف انقلاب اسلامی افکار عمومی را آن چنان تحت‌الشعاع قرار می‌دهد که هیچ موفقیت و افتخاری در کشور برای افراد قابل باور نخواهد بود.

وی با اشاره اینکه در کشور جنگ با همه قوت در حوزه سایبری و مجازی ادامه داشته ولی متأسفانه اتاق جنگ در این زمینه نداریم، گفت: در این راستا رهبری سخن از آتش به اختیار گفتند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار کرد: آتش به اختیار به معنای حرکت‌های بی‌قانونی نبوده بلکه مقصود این است که افسران جنگ نرم  برای دفاع از انقلاب و اسلام و پاسخ به شبهات نیازمند اجازه از کسی ندارند.

ضرغامی با تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه‌های هنری چون ساخت فیلم‌های سینمایی و انیمیشن بیان کرد: فضای نرم بیش از امکانات مالی نیازمند فکر و اندیشه و تلاش خستگی‌ناپذیر است.

وی ادامه داد: اینکه گوگل بسیاری از حساب‌های ایرانیان در سرویس‌های خود را قطع کرده، نشان می‌دهد که از نشر حرف و سخن انقلاب اسلامی ترس دارند.

عضو شورای عالی فضای مجازی یادآور شد: فعالان فضای مجازی در شبکه‌های مختلف برای تأثیرگذاری بیشتر مطالب خود باید قواعد انتشار را به درستی بدانند.


تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (165)
کد خبر: 6475
  • فعالیت در فضای مجازی نباید به سمت دو قطبی شدن جامعه برود

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 83059                              ديروز: 1912                              امروز: 35

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.