09

برگزاری جشن دهه امامت و ولایت حضرت امیرالمومنین(ع) در مدرسه سفیران هدایت شهرستان بیرجند

برگزاری جشن دهه امامت و ولایت حضرت امیرالمومنین(ع) در مدرسه سفیران هدایت شهرستان بیرجند

حجت‌الاسلام لطفی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بیرجند از برگزاری جشن دهه امامت و ولایت حضرت علی(ع) با سخنرانی حجت‌الاسلام امین نیا مبلغ اعزامی از مشهدمقدس خبر داد.

به گزارش روبط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی حجت‌الاسلام امین نیا، مبلغ اعزامی از مشهد مقدس در جمع مبلغین مدرسه علمیه سفیران هدایت شهرستان بیرجند به تبیین عید غدیر و پیام محوری غدیر پرداخت و اظهار داشت: مهمترین پیام روز عید غدیر، ولایت است.

حجت‌الاسلام امین نیا افزود: عید غدیر یکی از بزرگترین اعیاد اسلامی است و پیامبر اکرم(ص) فرموده اند غدیر، بزرگترین و برترین عید من است و امام صادق(ع) نیز فرموده اند که روز غدیر، عید بزرگ خدا است؛ ویادامه داد: عید غدیر، عید خلافت و ولایت است و اهمیت این روز برای مسلمین نیز در مسئله ولایت الله، رسول خدا و ولایت معصوم و انسان کامل بر مردم و در مجموع روز سرنوشت سازی است زیرا در این روز پیامبر (ص) حضرت علی(ع) را به‌عنوان یک انسان کامل به خلافت و لایت منصوب کردند.

حجت‌الاسلام امین نیا با بیان اینکه پیام غدیر، ولایت است، گفت: پیامبر(ص) در این روز فرمودند که ولایت علی(ع)، ولایت من است و ولایت من هم ولایت خدا است و اساس اسلام، بر ولایت استوار است.

وی افزود: ولایت دژ مستحکم اسلام و توحید است و اهمیت ولایت به حدی است که دشمنان اسلام و پیامبر(ص) تمام اهداف خود را بر این قرار دادند که بعد از پیامبر، اسلام را از بین ببرند ولی پیامبر امیرالمومنین(ع) را به ولایت منصوب کردند و کفار مایوس شدند که به اسلام ضربه ای بزنند. حجت‌الاسلام امین نیا ادامه داد: روز غدیر، روز یاس و ناامیدی دشمن و روز اکمال دین و آرامش مسلمانان است.

وی خاطر نشان کرد: به واسطه ولایت و غدیر، آینده مسلمانان و اسلام، تضمین شد و همین خطبه غدیر هم بهترین دلیل بر اثبات امامت و ولایت است؛ با بیان اینکه پیامبر(ص) در خطبه غدیر به ده ها آیه قرآنی از جمله آیات تبلیغ، ولایت، امام مبین و... استناد کرده است، گفت: پیامبر در این خطبه ۵۰ جمله راجع به ولایت بیان کرده و ۳۰ فضیلت از امیرالمومنین (ع) را عنوان کرده و در هیچ خطبه ای به اندازه خطبه غدیر به فضایل علی(ع) اشاره نشده است.

حجت‌الاسلام امین نیا اضافه کرد: این خطبه، تعیین کننده خط مشی اسلام ناب تا روز قیامت است و خط مشی اسلام هم بر محور ولایت است.

وی اضافه کرد: ولایت تا روز قیامت استمرار دارد و غدیر حافظ و نگهبان اسلام و ولایت است و لازم است که این خطبه مورد مطالعه دقیق قرار بگیرد.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (130)
کد خبر: 6483
  • برگزاری جشن دهه امامت و ولایت حضرت امیرالمومنین(ع) در مدرسه سفیران هدایت شهرستان بیرجند

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 73859                              ديروز: 1                              امروز: 1669

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.