09

اصول امام شناسی دین در «زیارت جامعه کبیره» امام هادی(ع) نهفته است

اصول امام شناسی دین در «زیارت جامعه کبیره» امام هادی(ع) نهفته است

روحانی مستقر شهرستان بشرویه در مراسم قرائت زیارت جامعه کبیره در مسجد حضرت حجت (عج) گفت: اصول امام شناسی دین در «زیارت جامعه کبیره» امام هادی(ع) نهفته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان خراسان جنوبی، به مناسبت ولادت امام علی النقی(ع) مراسم قرائت زیارت جامعه کبیره در محل مسجد حضرت حجت (عج) این شهرستان برگزار شد.

حجت‌ الاسلام نظری در این مراسم گفت: این زیارت که انشاء امام هادی است، از ویژگیهای فراوانی بر خور داراست که درآن به بیش از دویست فضیلت و منقبت از اهل بیت اشاره می‌کند.

وی افزود: از ویژگی‌ های مهم این زیارت آن است که شیعیان را با آداب سخن گفتن با امام آشنا می‌کند و همچنین به رابطهٔ امامان با خداوند و به جایگاه خدا در نظر امامان شیعه و عملکرد امامان در اجرای دین اسلام اشاره دارد وتاکید میکند که حق، همراه امامان است و هرگز از آنان جدا شد نی نیست و هرکه از آنان دور شود گمراه خواهد شد.

روحانی مستقر اداره تبلیغات اسلامی بشرویه گفت: اصول امام شناسی دین در «زیارت جامعه کبیره»حضرت امام هادی(ع) نهفته است و در واقع این زیارت یک دوره برای شناخت اهل البیت (ع)است؛ این دعا در واقع بیان فضائل انسان کامل، معارف عمیق توحیدی و ولایی و یک دوره امام‌شناسی است که همه ما شیعیان وارادتمندان به اهل بیت باید تلاش کنیم این زیارت که دریایی از معارف است همچون زیارت عاشورا همه اقشار جامعه با آن مأنوس شوند و بخوانند.

شایان ذکر است در این مراسم، مداحان و ذاکرین اهل بیت (علیهم السلام) به قرائت زیارت جامعه کبیره پرداختند.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (92)
کد خبر: 6488
  • اصول امام شناسی دین در «زیارت جامعه کبیره» امام هادی(ع) نهفته است

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 58992                              ديروز: 1756                              امروز: 866

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.