09

برگزاری جشن ولادت امام هادی(ع) در مسجد امام حسین(ع) شهرستان بیرجند

برگزاری جشن ولادت امام هادی(ع) در مسجد امام حسین(ع) شهرستان بیرجند

جشن ولادت امام هادی(ع) در مسجد امام حسین(ع) شهرستان بیرجند با سخنرانی حجت‌الاسلام امینی نیا از مبلغین اعزامی مشهد مقدس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام امینی نیا از مبلغین اعزامی مشهد مقدس که سخنران این جشن بود، گفت: اعیاد مذهبی به‌ویژه عید سعید غدیرخم و شعائر این روز باید همچون عزاداری محرم گرامی داشته و به آن توجه شود؛ در ادامه گفت: با توجه به اینکه ائمه اطهار (ع)عنایت ویژه‌ای به مسئله غدیر و این عید بزرگ الهی داشتند، بر همه ما تکلیف است که این عید را با شکوه هرچه تمام گرامی بداریم. وی اظهار داشت که عید غدیرخم حتما باید همچون برنامه‌های ایام محرم، باشکوه برگزار شود و نباید تنها به برگزاری چند جشن ساده اکتفا شود.

حجت‌الاسلام امین نیا مبلغ اعزامی از مشهد مقدس با تاکید بر لزوم تبیین فلسفه عید غدیرخم بیان کرد: در این روز که به امیرالمومنین، حضرت علی (ع) تعلق دارد، لازم است فلسفه ولایت تبیین شود. وی، صله رحم و احترام به سادات را از مواردی دانست که مورد تاکید همه علما و از دستورات دین اسلام است بنابراین بر همه ما واجب است در این روز ضمن دیدار با والدین به‌ویژه سادات، نسبت به تعظیم شعائر اسلامی اقدام کنیم.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (226)
کد خبر: 6489
  • برگزاری جشن ولادت امام هادی(ع) در مسجد امام حسین(ع) شهرستان بیرجند

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 97073                              ديروز: 4025                              امروز: 2231

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.