07

امام جمعه اهل سنت اسديه: همه ما به شهدا بدهكاريم

امام جمعه اهل سنت اسديه: همه ما به شهدا بدهكاريم

امام جمعه اهل سنت اسديه خراسان جنوبي در نخستين اجلاسيه شهداي اهل سنت استان: همه ما به شهدا بدهكاريم و بايد قدردان خانواده هاي اين عزيزان باشيم.


مولوي سیداحمد عبداللهي گفت: اگر ما در دفاع مقدس سربلند شدیم به  برکت خون شهدا بود و اگر عزت و استقلال داریم از برکت مجاهدت شهدا است و اگر مرز امن داریم و اشرار در حمله و پاتک به ما ناموفق می‌شوند از برکت خون شهدا است. 

مولوي سيد احمد عبدالهي امام جمعه اهل سنت اسديه، در نخستین اجلاسیه شهدای اهل سنت خراسان جنوبی که در شهر اسدیه برگزار شد، اظهار داشت: امسال مهمترین رویداد فرهنگی در استان کنگره ملی دو هزار شهید است که امروز نخستین اجلاسیه آن با عنوان شهدای اهل سنت در حال برگزاری است. 

امام جمعه اسدیه افزود: در چند روز گذشته در جلسات متعدد زحمت زیادی کشیده شده تا این اجلاسیه برگزار شود و به صراحت می‌گویم این اجلاس در راستای تحکیم وحدت است که نیاز امروز جهان اسلام و مسلمین است.

امام جمعه اهل سنت اسدیه بیان کرد: شهدا بر گردن ما حق زیادی دارند و خدا ما را منع کرده و گفته نسبت به شهدا واژه مردن را نگویید بلکه آنها رجالی هستند که بر عهد و پیمانی که با خدا بستند راسخ و پایدار بوده و عزت، امنیت، استقلال و آسایش دین از برکت خون شهدا است. 

ایشان اظهار کرد: وقتی دختر شهید در فراغ پدر اشک می‌ریزد یقین کنید خدا به برکت این اشک‌ها کشور را حفاظت کرده و دست دشمن را کوتاه می‌کند و اگر در دفاع مقدس سربلند شدیم به  برکت خون شهدا بود و اگر عزت و استقلال داریم از برکت مجاهدت شهدا است و اگر مرز امن داریم و اشرار در حمله و پاتک به ما ناموفق می‌شوند از برکت خون شهدا است. 

مولوي عبداللهی گفت: همه ما به شهدا بدهکار بوده و باید به خانواده شهدا احترام ویژه بگذاریم در کشور به ویژه در شهرستان درمیان فضای همدلی و برادری وجود دارد و مردم این شهرستان شیعه و سنی در همه انتخابات و راهپیمایی‌ها حضور فعال و پررنگی دارند و اگر امروز می‌بینیم رزمندگان اهل سنت فلسطین و مجاهدان لبنان خواب را بر اسرائیل حرام کردند به علت فرهنگ شهادت است که در اسلام وجود دارد و ملتی که شهادت دارد اسارت ندارد و ما زیر بار ظلم دشمن نمی‌رویم. 

امام جمعه اهل سنت اسدیه تصریح کرد: اگر ترامپ می‌گوید ما نمی‌گذاریم  انقلاب اسلامی ۴۰ سالگی‌اش را جشن بگیرد باکی نیست، این منطق بی‌منطقان است که در منطق کم می‌آورند و شروع به تهدید می‌کنند اما ملت مسلمان هرگز تسلیم نمی‌شود و با وحدت و یکپارچگی در برابر این زورگوها ایستادگی کرده و جشن چهل سالگی انقلاب را خواهیم گرفت.

ایشان عنوان کرد: مشکلات اقتصادی زیاد است و مردم در فشار هستند اما به این معنا نیست که به دشمن تسلیم خواهیم شد بلکه با عنایت خدا مشکلات برطرف می‌شود و وحدت و صمیمیت و اخوت باعث سربلندی است.


تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (158)
کد خبر: 6515
  • امام جمعه اهل سنت اسديه: همه ما به شهدا بدهكاريم

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 94140                              ديروز: 3203                              امروز: 3177

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.