10

اطلاعیه سازمان تبلیغات اسلامی به‌مناسبت میلاد باب الحوائج امام کاظم علیه السلام

اطلاعیه سازمان تبلیغات اسلامی به‌مناسبت میلاد باب الحوائج امام کاظم علیه السلام

سازمان تبلیغات اسلامی با صدور اطلاعیه‎ای، فرارسیدن سالروز میلاد هفتمین پیشوا و امام شیعیان حضرت موسی ابن جعفر علیه السلام را به عموم ملت شریف ایران تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی، در این اطلاعیه آمده است:

هرچه گذر زمان‎ها بر پهنای دفتر تاریخ می‌افزاید و زمین تجربه حیات معنوی آدمیان را نظاره می‌کند، پیوسته آن حقیقت همیشه‌جاویدان طهارت و صداقت، دوازده فرزند فاطمه زهرا سلام‌الله‌علیها معرفت و منزلتی بیشتر می‌یابد حضرت کاظم ( ع ) روحی قوی و قلبی تابناک داشت، به زهد و عبادت بسیار معروف بود. موسی بن جعفر (ع) از عبادت و سخت‌کوشی به«عبد صالح » معروف و در سخاوت و بخشندگی مانند نیاکان کریم و بزرگوار خود مرحمی برای درد نیازمندان بود. امام موسی کاظم ( ع )نسبت به خانواده، دوستان و زیردستان بسیار با عاطفه و مهربان و همیشه در اندیشه فقرا و بیچارگان بود، و پنهان و آشکار به آنها کمک می کرد امام کاظم ( ع )به تلاوت قرآن مجید انس زیادی داشت. قرآن را با صدایی حزین و خوش تلاوت می کرد. آن چنان که مردم در اطراف خانه آن حضرت گرد می آمدند و از روی شوق و رقت گریه می کردند. بدخواهانی بودند که آن حضرت و اجداد گرامیش را – روی در روی - بد می گفتند و سخنانی دور از ادب به زبان می راندند، ولی آن حضرت با بردباری، شکیبایی و نهایت متانت با آن ها روبه رو می شد و تاریخ گواه است که رفتارکریمانه، حکیمانه و صبورانه آن امام همام کم کم، بر عموم مردم حقانیت خاندان عصمت و اهل بیت ( ع ) را روشن ساخت. در فروتنی، مهربانی و ادب مانند نیاکان آسمانیش نمونه بود. با فقرا می نشست و از بینوایان دلجویی می‌کرد. بنده را با آزاد مساوی می دانست و می فرمود «همه، فرزندان آدم و آفریده های خدائیم ».

شخصیت والای این امام همام همگان راشیفته خود کرده بود تا جایی که از ابوحنیفه نقل شده است که گفت: « او را در کودکی دیدم و از او پرسش‌هایی کردم چنان پاسخ داد که گویی از سرچشمه ولایت سیراب شده است. شیخ مفید نیز درباره آن حضرت می‌گوید: ” او عابدترین و فقیه ترین و بخشنده ترین و بزرگ منش ترین مردم زمان خود بود، زیاد تضرع و ابتهال به درگاه خداوند متعال داشت و این جمله را بسیار تکرار می کرد: «اللهم انی أسألک الراحة عند الموت و العفو عند الحساب »( خداوندا در آن زمان که مرگ به سراغم آید راحت و در آن هنگام که در برابر حساب اعمال حاضرم کنی عفو را به من ارزانی دار).

امام صادق علیه السلام از همان لحظه ی نخست تولد، شیعیان را نسبت به امامت فرزندش موسی آگاه ساخت و این گونه فرمود: «فعلقوا بابنی هذا المولود… فهو والله صاحبکم من بعدی » به فرزندم، این مولود بچسبید.. او به خدا بعد از من ولی و صاحب امر شماست. رفتار انسان دوستانه و حکیمانه، سخاوت و گفتار آسمانی حضرت موسی ابن جعفر علیه السلام تا ابد نشان راهی است برای حقیقت جویان عالم.

سازمان تبلیغات اسلامی، فرارسیدن میلاد هفتمین اختر آسمان امامت مشعل تابناک هدایت حضرت موسی ابن جعفر علیه السلام را به عموم ملت شریف ایران تبریک عرض نموده از خداوند منان مسئلت دارد این ملت را در زیر سایه پیروی از معارف جوشان اهل بیت (ع) و تمسک به مسیر راستین چهارده معصوم (ع) در پشتیبانی از ولایت امر،موفق و منصور بدارد.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (116)
کد خبر: 6519
  • اطلاعیه سازمان تبلیغات اسلامی به‌مناسبت میلاد باب الحوائج امام کاظم علیه السلام

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 85585                              ديروز: 3662                              امروز: 2979

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.