19

محرم سنبل حق در برابر باطل است

محرم سنبل حق در برابر باطل است
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه محرم سنبل حق در برابر باطل است، گفت: امروز اربعین حسینی به عنوان سنبل بین المللی قرار گرفته و نقش آن در حرکت های جهانی کاملا نمود دارد.


آیت الله سید علیرضا عبادی در مراسم تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس استان بیان کرد: انسان رمز و رازی دارد که در آن چیزها نهفته است.

وی با بیان اینکه این عالم، عالم تضاد است، گفت: در عالم فیزیکی در جمادات مشاهده می شود که هر چیزی ضدی دارد.

آیت الله عبادی با بیان اینکه در عالم نباتات هر نوع نبات، نوعی آفت دارد، اظهار کرد: همچنین در عالم حیوانی، بیماری ها و میکروب هایی زیادی وجود دارد که آن ها را تهدید می کند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان کرد: انسان در بعد حیوانی خود با بسیاری از حیوانات مشترک بوده و ۱۲ هزار نوع میکروب و بیماری در کمین وی است.

وی اظهار کرد: آنچه مانند اندیشه به عنوان خاصه انسان است، هم دارای ضد هایی است چراکه انسان ها ظاهرا مشابه هم بوده اما در اندیشه متفاوت هستند.

آیت الله عبادی با بیان اینکه فرعون و حضرت موسی هر دو انسان بوده اما اندیشه های متفاوتی داشتند، گفت: مشاهده های تاریخ نشان می دهد که همواره درگیری بین حق و باطل وجود داشته است.

وی با بیان اینکه ارزش های انسانی در انتخاب حق و باطل مشخص می شود، گفت: تبعا بین رسوالله ( ص) و ابوجهل فاصله است.

آیت الله عبادی با بیان اینکه انسان دارای کمالات زیادی است، افزود: آزمایشی که بالاترین نمره را دارد، جهاد است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه دفاع، حق اول هر موجودی است، گفت: حتی یک شاخه گل با تمام ظرافت ها، دارای خارهایی است که از او دفاع کند.

وی با بیان اینکه اقتضای این عالم به جهاد است، اظهار کرد: کسانی که توفیق جهاد پیدا می کنند بازوهای توانمند رسل هستند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان کرد: وقتی حق در مقابل باطل باشد، در هر مکان و زمان، جهاد واجب است.

وی با اشاره به پیش رو بودن ایام محرم بیان کرد: این ایام سنبل حق در برابر باطل است و کسانی که انگیزه حق طلبی دارند در راه حق حضور پیدا کرده و در عزاداری ها توسل می جویند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان کرد: امروز اربعین حسینی به عنوان سنبل بین المللی قرار گرفته و نقش آن در حرکت های جهانی کاملا نمود است.

وی خطاب به جانبازان بیان کرد: شما به عنوان اولین کسانی که به امام (ره) لبیک گفتید و امروز هم در برابر  جهاد با ستمگران رسوا سبقت جستید.

آیت الله عبادی با اشاره به جنایات آمریکا در سوریه، بیان کرد: افتخاری بالاتر از این نیست که در انقلاب اسلامی انسان هایی با عزم در مقابل باطل ایستادگی می کنند.


تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (101)
کد خبر: 6564
  • محرم سنبل حق در برابر باطل است

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 93777                              ديروز: 3850                              امروز: 2957

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.