24

ترجمه امروزی پیام عاشورا مرگ بر آمریکا است

ترجمه امروزی پیام عاشورا مرگ بر آمریکا است

عاشورا درس های بسیاری در طول تاریخ برای انسان ها داشته و دارد و ترجمه امروز پیام عاشورا مرگ بر آمریکا است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، به همت اداره تبلیغات اسلامی شهرستان طبس گردهمائی مبلغان، هیئات، مداحان، مساجد، دهیاران و شوراهای اسلامی با موضوع محرم،وقف و زکات در محل دفتر امام جمعه طبس برگزار شد.

این گردهمایی با حضور حجت‌الاسلام محمدی امام جمعه طبس، معاون استاندار و فرماندار ویژه، شهردار و شوراهای اسلامی، دهیاران، مداحان، مبلغان و اعضا هیئات مذهبی انجام شد.

حجت‌الاسلام محمدی امام جمعه طبس در این جلسه گفت:هدف امام حسین (ع) زنده نگه داشتن دین بود و عاشورا درس های بسیاری در طول تاریخ برای انسانها داشته و دارد و ترجمه امروز پیام عاشورا مرگ بر آمریکا است.

وی با اشاره به جمله پیامبر" حسین منی و انا من حسین " افزود:این جمله دو معنی دارد یکی معنی ظاهری حدیث است و دیگری معنی باطنی آن.

حجت‌الاسلام محمدی در تبیین مفهوم باطنی این حدیث گفت:برای هر چیز یک علتِ وجود دارد و یک نگهدارنده. پیامبر با این جمله تأکید کرده است که اسلام را من به امر خدا ایجاد کردم و حالا این دین نگهداری می خواهد. دشمنان دنبال نابودی دین بودند و اگر حسین نبود دین باقی نمی ماند.

امام جمعه طبس با اشاره به اوضاع امروز جهان و استکبار و تشبیه آن به زمان امام حسین افزود:زیر یوغ استکبار رفتن هرگز نباید اتفاق بیفتد و قیام امام حسین (ع) جز با سیاست توجیه ندارد.

وی گفت:اسلام به انحراف می رفت اگر عاشورا نبود،در زمان عاشورا دشمنان هلهله می کردند که صدای حسین به مردم نرسد و امام حسین دلیل آن را پر شدن شکمها از لقمه های حرام دانست و با شمشیرها صحبت کرد و گفت:بدن مرا قطعه قطعه کنید تا اسلام زنده بماند.

حجت‌الاسلام محمدی تأکید کرد اقتدار شیعه،امام حسین است و دشمن به هر طریقی می خواهد این را از ما بگیرد و مردم باید هوشیار باشند و فرهنگ عاشورا باید جایگاه اصلی و واقعی خود را بیابد.

طلائی مقدم فرماندار ویژه طبس نیز در این گردهمایی با اشاره به پیام عاشورا در طول تاریخ و پس از گذشت هزار و چهارصد سال از آن گفت:پیام امام حسین (ع) در تاریخ ماندگار شد و رویکرد عاشورا به ما و شما است،چگونه زندگی کردن و چگونه مردن پیام عاشورا است.

وی افزود:شهدا زندگانی هستند که مرده اند و ما زندگانی هستیم که مرده ایم.

طلائی مقدم در ادامه با اشاره به نماز ظهر عاشورا گفت:چرا باید نماز در صحنه جنگ خوانده می شد؟در این مسئله یک جنبه و بعد معنوی و باقی بعد سیاسی است. نماز ستون دین است و حضرت با اقامه نماز به کسانی که تهمت خارجی بودن به اهل بیت زدند فهماند که ما مسلمان هستیم و خارجی نیستیم.

فرماندار ویژه طبس همچنین تأکید کرد:کار هیئات مذهبی نیز همین است، یک بعد، بعد معنوی و یک بعد آن نیز سیاسی است و یکی از پایگاه هایی که موجب ماندگاری اسلام شد هیئات مذهبی است.

حجت‌الاسلام قناعت رییس اداره تبلیغات اسلامی طبس نیز در این جلسه گفت:هر سال جلسات مختلفی در این زمینه انجام می‌شود و امسال با مشورت همه تصمیم بر این شد که این جلسه به صورت منطقه ای برگزار شود و به این صورت سه همایش در سه بخش دیهوک دستگردان و طبس برگزار شد.

وی افزود:هدف از برگزاری این گردهمایی، تعامل و همدلی بین مجموعه مبلغان، مداحان مساجد و هیئات است.

قناعت همچنین در سخنان خود گفت:چهارمین دوره انتخابات کانون مداحان اهل بیت همزمان با کل کشور نهم آذر ماه ۹۷ در طبس برگزار خواهد شد.

وی در خصوص مبلغان سنتی محله ها و روستاها نیز افزود:تا حد امکان مبلغان سنتی به ما معرفی شوند تا آموزش هایی به آنها داده شود.

قناعت اظهار کرد:در مورد درخواست کتبی برای روحانی، گاهی در محله ها و روستاها و مکان های مختلف، خودشان با روحانی مرتبط هستند و در مراسم دعوت می‌کنند، این ایرادی ندارد اما اداره اوقاف می بایست در جریان حضور مبلغان باشد. ما حمایت و تقویت می‌کنیم و تقاضا کرد این ارتباط حتما انجام شود و اینکار برای ثبت تبلیغی روحانیون نیز لازم است.

وی گفت:نقش ولایت فقیه در مدیریت بحران ها، گفتمان امر به معروف و نهی از منکر، بیان دستاوردهای نظام، هفته دفاع مقدس همزمان با محرم، زنده نگه داشتن یاد شهدا به خصوص شهدای مدافع حرم و نماز اول وقت در ایام محرم مواردی است که بایستی به آن پرداخت شود.

حجت‌الاسلام قناعت به مشکلات بانوان نیز اشاره کرد و افزود:ایرادی که بانوان می گیرند این است که در جلسات و هیئات جایگاه مناسبی برای آنان در نظر گرفته نمی شود و باید به این مسئله پرداخته شود.

وی همچنین بر شرکت باشکوه هیئات در روزهای چهارم و یازدهم محرم در نماز جمعه تأکید کرد.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (51)
کد خبر: 6579
  • ترجمه امروزی پیام عاشورا مرگ بر آمریکا است

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 77001                              ديروز: 2599                              امروز: 1139

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.