24

برگزاری آیین معنوی صلاه کشیدن سادات شهرستان بشرویه در اول ماه محرم

برگزاری آیین معنوی صلاه کشیدن سادات شهرستان بشرویه در اول ماه محرم

آیین معنوی صلاه کشیدن سادات شهرستان بشرویه در اول ماه محرم،بر روی پشت بام حسینیه تاریخی حاج علی اشرف این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام رضا بهشتی فر، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بشرویه گفت:مردم ولایتمدار و دوستدار اهل بیت(ع) شهرستان بشرویه در طول سالیان متمادی،طبق یک آیین و رسم قدیمی که قدمت این آیین مذهبی به دوره افشاریه بر می‌گردد، با صلات کشیدن بر روی پشت بام حسینیه تاریخی حاج علی اشرف این شهرستان آغاز محرم را اعلام می‌کنند.

بهشتی فر اظهار کرد: دراین آیین زیبای معنوی , جمعی از سادات به‌عنوان نقباء حسینه حاج علی اشرف به همراه تعداد زیادی از علاقه مندان و دوستداران اهل بیت (ع) در پشت بام حسینیه لحظاتی بعد از طلوع آفتاب اول ماه محرم جمع می شوند و یکی از سادات محترم اشعار محتشم کاشانی را با صدای بلند مداحی می‌کند.

وی یادآور شد: این مراسم پرفیض معنی نسل به نسل و سینه به سینه از نیاکان و گذشتگان تا به امروز به یادگار مانده و منتقل شده است ,و هدف از صلات کشیدن یا همان ندای حزن وماتم سادات در غم امام حسین (ع) این بوده که مردم خود را برای عزای حسینی آماده می‌کنند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بشرویه در پایان تصریح کرد: در این نجوا اشعاری همچون باز این چه شورش است که در خلق عالم است. باز این چه نوحه و چه عزا و چه ماتم است خوانده شده و عزاداران حسینی که در این آیین شرکت کرده اند نیز تکرار می‌کنند.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (128)
کد خبر: 6580
  • برگزاری آیین معنوی صلاه کشیدن سادات شهرستان بشرویه در اول ماه محرم

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 58953                              ديروز: 1756                              امروز: 827

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.