25

مدح و مرثیه ها فریاد ظلم ستیزی باشد

مدح و مرثیه ها فریاد ظلم ستیزی باشد

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت:مدح و مرثیه و برنامه های هیئت ها باید فریاد ظلم ستیزی و یاری مظلوم باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، آیت الله سید علیرضا عبادی صبح پنج شنبه در همایش پیام آوران عاشورایی اظهار کرد: کاری برتر و بالاتر از رساندن پیام عاشورا به جامعه نیست.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه هدف امام حسین(ع) از قیام عاشورا حفظ دین بود، بیان کرد: از این جهت اگر می خواهیم در مسیر حسینی گام برداریم باید در وهله اول زیبایی های دین را بشناسیم.

آیت الله عبادی با اشاره به اینکه طاغوت ها و مستکبران با حادثه عاشورا انسان را از مرتبه کمال خود به اوج پستی رساندند، ادامه داد: اگر سخن از بزرگی مصیبت امام حسین(ع) می زنیم به واسطه ضربه و آسیبی است که این مصیبت بزرگ به دین و نظام هستی وارد کرد.

وی افزود: پیام عاشورا عدالت خواهی، گوش سپردن به فرمان ولی و بی تفاوت نبودن نسبت ظلم و ستم است چرا که در فرهنگ دینی اگر کسی نسبت به فریاد تظلم خواهی سکوت کند از اسلام فاصله گرفته است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه عدالت خواهی بزرگان دین چون امام علی(ع) حتی شامل زن غیرمسلمان نیز شد، گفت: مدح و منقبت، مرثیه و برنامه های هیئت باید فریاد ظلم ستیزی و یاری مظلوم باشد.

وی بیان کرد: آیا کودکان آواره و مظلوم سوری که در دریای مدیترانه غرق می شوند و باد جنازه آنان را به ساحل می آورد، ما را تکان نمی دهد؟ مگر نه این است که پیام عاشورا تظلم خواهی از این کودکان است.آیت الله عبادی اظهار کرد: امروزه نیز با توجه به ظلمی که در یمن،سوریه، فلسطین، عراق و میانمار بر سرکودکان می آید وظیفه ما در راستای ظلم ستیزی و رساندن فریاد مظلومان مضاعف است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه براساس فرهنگ دینی ظلم ماندنی نیست، ادامه داد: اگر می خواهیم حسینی باشیم باید حامی و پناه مظلومان شویم.

آیت الله عبادی افزود: مخاطب امروز عزاداری حسین(ع) فقط مسلمانان نیستند بلکه از بودایی شبه قاره هند تا زرتشتی و مسیحی عشق سرور و سالار شهیدان بوده و بسباری از آنان در ایام اربعین با پای پیاده به کربلا می روند.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (36)
کد خبر: 6584
  • مدح و مرثیه ها فریاد ظلم ستیزی باشد

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 70598                              ديروز: 2318                              امروز: 3138

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2018) محفوظ می باشد.