31

منافع بشری در امر به معروف و نهی از منکر است

منافع بشری در امر به معروف و نهی از منکر است

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: بزرگ ترین منافع بشری در امر به معروف و نهی از منکر است که باید مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی، آیت الله سید علیرضا عبادی در جمع بانوان فرهیخته استان بیان کرد: آمران به معروف و ناهیان از منکر دارای جایگاه خوبی در جامعه هستند.

وی با بیان اینکه برخی در مقابل امر به معروف و نهی از منکر مقاومت می‌کنند، گفت: کسی که بد می‌کند و در مقابل بد مقاومت می‌کند، وحشی گر است.

آیت الله عبادی بیان کرد: چطور است که برخی از ما ریزترین مسائل مربوط به دنیا را خوب متوجه می شوند ولی مسائل مربوط به انسان و خدا را متوجه نمی شوند.

وی اظهار کرد: اگر انسان هایی تیز هوش هستیم باید همه مسائل را در کنار یکدیگر بفهمیم و اگر کند ذهن هستیم، ریز بینی های امور دنیوی و نفهمی ها در امور آخرت حل نشدنی است.

آیت الله عبادی با بیان اینکه در عالمی هستیم که همه چیز مشروط است، افزود: پزشک همراه با نسخه، توصیه هایی به بیمار می‌کند که اگر رعایت نشود، سلامت فرد حاصل نمی شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان کرد: بداخلاقی های سیاسی، دزدی های اقتصادی و آلودگی های اجتماعی به خاطر کندذهنی برخی از افراد است.

وی با اشاره به رسوخ مدل های غربی در نوع پوشش بیان کرد: برخی به‌عنوان تمدن و مدل پُز می دهند در صورتی که اگر از وحشی گری ننگ دارند، نباید در این مسیر حرکت کنند.

آیت الله عبادی با بیان انسان با لباس و مد متمدن نمی شود، افزود: انسان متمدن فردی است که اندیشه ای متمدن، متعالی و برخاسته از حکمت داشته و رشد وی برخاسته از عقل است.

وی با تاکید بر اینکه باید در جامعه امر نهی و نظارت عمومی باشد، گفت: کسی که در برابر امر به معروف و نهی از منکر مقاومت می‌کند، پیش از هر قانونی در برابر خودش شرمنده است.

آیت الله عبادی با بیان اینکه انسانی که اخلاقش فاسد شود قابل بازسازی نیست، افزود: آمران به معروف و ناهیان از منکر موظف هستند این فریضه را که بزرگترین فرائض الهی است را اجرایی کنند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار کرد: بزرگ ترین منافع بشری در امر به معروف و نهی از منکر خوابیده است که باید مورد توجه قرار گیرد.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (27)
کد خبر: 6614
  • منافع بشری در امر به معروف و نهی از منکر است

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 544367                              ديروز: 2645                              امروز: 398

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2018) محفوظ می باشد.