07

فعالیت ۶۲۰ مداح اهل بیت(ع) در شهرستان بیرجند

فعالیت ۶۲۰ مداح اهل بیت(ع) در شهرستان بیرجند

رئیس کانون مداحان شهرستان بیرجند از فعالیت ۶۲۰ مداح در این شهرستان خبر داد و گفت: ۶۲۰ نفر از این مداحان ثبت سامانه طوبی شده اند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، عبدالله گرجی، رئیس کانون مداحان بیرجند بیان کرد: باید اطلاعات هیئت های مذهبی، کانون های فرهنگی و تبلیغی، انجمن های اسلامی و مداحان در سامانه طوبی ثبت شود.

وی با اشاره به اهداف اجرای این طرح، بیان کرد: ساماندهی و برنامه ریزی جامع کشوری برای تشکل های دینی و مذهبی از مهم ترین اهداف این طرح است.

رئیس کانون مداحان بیرجند ادامه داد: با ثبت اطلاعات تشکل های دینی در این سامانه، بانک اطلاعاتی آن ها در دسترس بوده و فعالیت ها نیز منسجم می‌شود.

وی خواستار ثبت نام شاعران، مداحان و هئیت های مذهبی در این سامانه شد و افزود: صدور مجوز و کارت مداحی منوط به ثبت نام در سامانه طوبی خواهد بود.

اطلاعات ۲۹۵ مداح بیرجندی در سامانه طوبی ثبت شد

گرجی از فعالیت ۶۲۰ مداح در بیرجند خبر داد و گفت: ۶۲۰ نفر از این مداحان ثبت سامانه طوبی شده اند.

رئیس کانون مداحان بیرجند بیان کرد: این افراد بعد از ثبت در سامانه، توسط تیم ارزیابی پنج نفره، ارزیابی و سطح بندی می شوند.

وی با بیان اینکه مداحان از سطوح یک تا سه سطح بندی می شوند، افزود: حفظ اشعار، آشنایی با مقتل، احکام، قرآن، تاریخ اسلام و آشنایی با ادعیه از ملاک های ارزیابی است.

گرجی با بیان اینکه بعد از سطح بندی، برای مداحات کارت صادر می‌شود، افزود: این کارت به مدت یک سال تغییر نمی کند و در صورت ارتقاء سطح یک مداح، مراحل ارزیابی دوباره انجام می‌شود.

وی از برگزاری کلاس های آموزشی برای مداحان خبر داد و گفت: کلاس های آموزشی در زمینه های مختلف مداحی ویژه برای خواهران، برادران و نوگلان حسینی برگزار می‌شود.

نظارت ویژه بر فعالیت مداحان در هیئت ها 

رئیس کانون مداحان بیرجند بیان کرد: مداحان مشروط به داشتن کارت مداحی در مجالس عزاداری فعالیت کنند و این امر مورد توجه ویژه مسئول هیئت های مذهبی خواهد بود.

وی با بیان اینکه تیم بازرسی در ایام و مناسب ها بر فعالیت مداحان و هیئت های مذهبی نظارت ویژه خواهد داشت، اظهار کرد: با مداحانی که به دور از اصول درست مداحی فعالیت می‌کنند، برخورد می‌شود.

گرجی با بیان اینکه یک مداح با دارا بودن کارت، شناخته می‌شود، افزود: بعد از این، تمامی برنامه ها و خدمات ارائه شده به مداحان منوط به دارا بودن کارت مداحی است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۹ نفر از مداحان بیرجندی تحت پوشش بیمه هستند، گفت: سهمیه بیمه مداحی محدود بوده و تنها کسانی تحت پوشش قرار می گیرند که نیازمند بوده و بیمه دیگری نداشته باشند.

رئیس کانون مداحان بیرجند بیان کرد: از مداحان خواستاریم اخلاق مداحی را داشته باشند و بددون وضو وارد مراسم عزاداری نشوند.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (98)
کد خبر: 6651
  • فعالیت ۶۲۰ مداح اهل بیت(ع) در شهرستان بیرجند

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 81196                              ديروز: 2372                              امروز: 109

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.