07

سازمان تبلیغات اسلامی برای نظام اسلامی کادرسازی کند

سازمان تبلیغات اسلامی برای نظام اسلامی کادرسازی کند

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم، آیت‌الله العظمی حسین نوری همدانی روز پنجشنبه در دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، کادرسازی را یکی از نیازهای هر مجموعه دانست و اظهار کرد: اگر به نامه ۵۳ نهج البلاغه حضرت امیرالمومنین علیه السلام که برای مالک اشتر نوشتند دقت کنیم ایشان کادرهایی مشخص کردند و برای هر کادر وظیفه خاصی معین کرده که این درس و راهنمایی بزرگی برای اداره هر مجموعه است.

این مرجع تقلید تاکید کرد: این که رهبر معظم انقلاب شما را به‌عنوان کادر فرهنگی برای مدیریت و راهنمایی مشخص کردند معلوم است که این کار سرچشمه از معارف اسلامی دارد.

آیت‌الله نوری همدانی تبلیغ دین را امر مهمی در اسلام دانست و خطاب به رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: کار شما وسعت زیادی دارد و با توجه به این وسعت باید آمادگی شما بیشتر باشد.

استاد برجسته حوزه علمیه با بیان این که هیچ کاری مانند کار فرهنگ سازی پرزحمت نیست، اظهار کرد: در این زمانه، سئوالات و شبهات خیلی زیاد است و باید مجموعه‌ای باشد که ۲۴ ساعته برای پاسخگویی به شبهات و تبلیغ و ترویج اسلام آماده باشد.

وی افزود: علما کادر خاصی هستند و از هیچ کادری به اندازه علما وظیفه سنگین ندارند. امروز باید کادرها بسیار پرمطالعه و باسواد باشند و بتوانند پاسخ هر سئوالی را بدهند.

این مرجع تقلید گفت: در حوزه علمیه افرادی را در نظر بگیرید و با انها ارتباط داشته باشید و در تربیت آنها تلاش کنید.

آیت‌الله نوری همدانی با اشاره به اهمیت تربیت کادر حوزوی از جمله امام جماعت و امام جمعه اظهار کرد: در مدیریت‌های سطح بالا نیازمند تربیت کادر هستیم. در برخی شهرها وقتی بخواهند امام جمعه را تغییر دهند ماه‌ها معطل می‌مانند. شما هم باید برای تبلیغات خودتان کادرسازی کنید و هم از حوزه‌های علمیه افرادی را در نظر بگیرید که به هیچ وجه امور مهم معطل نباشد.

استاد برجسته حوزه علمیه با قرائت حدیثی از پیامبر گرامی اسلام به نقل از حضرت فاطمه زهرا(س) اظهار کرد: علمای شیعه مرزبانان و سنگربانان هستند و مرزها را خوب می‌شناسند. چون این کار خیلی حساس است، شناخت خصوصیات مرزها خیلی مهم است. بنابراین شما باید هم خودتان را آماده کنید و هم افراد آماده را تربیت کنید.

وی تاکید کرد: نیروهای نظامی از کشور دفاع می‌کنند که مورد حمله واقع نشوند ولی شما با قلوب مردم و فرهنگ ارتباط دارید و باید بدانید که تعمیق فرهنگ و اسلام ناب خیلی مهم است.

آیت‌الله نوری همدانی تبلیغ دین را امری مهم دانست و بر لزوم تعمیق ارتباط سازمان تبلیغات اسلامی با حوزه‌های علمیه تاکید کرد و افزود: سازمان تبلیغات اسلامی باید در برابر عوامل گمراه‌کننده پاسخگو باشد.

وی با اشاره به کمبود روحانی در برخی نقاط کشور تاکید کرد: برخی مساجد امام جماعت ندارند. در بعضی مساجد، ظهرها و شب‌ها نماز جماعت برقرار است ولی نماز صبح به صورت جماعت برگزار نمی‌شود. در برخی روستاها خانه عالم ساخته شده ولی عالم وجود ندارد.

این مرجع تقلید تصریح کرد: سه چیز اگر نباشد در زندگی انسان‌ها خلل ایجاد می‌شود. اول، فقیه و عالم به اوضاع زمان و پرهیزگار است، دوم طبیب بصیر و مورد اعتماد و سوم، مدیر دلسوز است.

آیت‌الله نوری همدانی در پایان خطاب به رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: توفیق پروردگار و شایستگی شماست که این مسئولیت مهم به شما واگذار شده است و امیدواریم سال آینده که می‌آیید از تعداد افرادی که تربیت کردید و مراکزی که ساخته‌اید گزارش بدهید.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (127)
کد خبر: 6660
  • سازمان تبلیغات اسلامی برای نظام اسلامی کادرسازی کند

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 94022                              ديروز: 3203                              امروز: 3059

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.