10

شهید یعنی کسی که با بصیرت زندگی می‌کند

شهید یعنی کسی که با بصیرت زندگی می‌کند

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی: شهید یعنی کسی که حساب شده و با بصیرت زندگی می‌کند و نقشه های الهی که بشر باید به آن برسد را در نظر دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، آیت الله سید علیرضا عبادی، نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در نشست ارائه گزارش عوامل اجرایی کنگره ملی ۲ هزار شهید استان خراسان‌جنوبی اظهار داشت: در آفرینش عالم، خداوند موجودات دیگری را از گذشته آفریده است و این سوالی است که طبق آیه قرآن فرشتگان علت آفرینش انسان را از خدا پرسیدند که خدا فرمود من چیزی می دانم که شما نمی دانید.

وی با بیان اینکه سخن در خلیفة اللهی انسان است، افزود: انسان حامل علم و امانت الهی است. همین انسان بعد دیگری هم دارد که خدا در قرآن عباراتی همچون «مرگ بر انسان که چقدر ناسپاس است» و یا می فرماید «از چهارپایان هم بدتر است» آمده است.

امام جمعه بیرجند در ادامه با اشاره به اینکه معنی شهادت و معنی شهید این است که انسان براساس آموزه های حکمت الهی جایگاهی دارد که هدف خلقت است، متذکر شد: همه موجودات دیگر برای این جایگاه آفریده شده اند. ممکن است تحت شرایطی افرادی درنده و دارای خوی حیوانی بخواهند بیایند و مکتب صحیح انسان پرور را که نظام خلقت برای اوست ایجاد کنند و شرایط طوری رقم بخورد که ما بدتر از حیوان شویم.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ارزش حیات را یک ارزش مشروط و نه مطلق دانست و عنوان کرد: شهید یعنی اگر چنانچه حیات انسانی به خطر افتد روی همه خط می کشم ولی ارزش حیات را حفظ می‌کنم.

آیت الله عبادی اضافه کرد: شهید یعنی کسی که حساب شده و با بصیرت زندگی می‌کند و نقشه های الهی که بشر باید به آن برسد را در نظر دارد.

وی با بیان اینکه ما کوچک تر از آن هستیم که این معنی را بفهمیم، گفت: مقام شهید و شهادت از همه محسابات روزمره ما خارج است و هرکسی توفیق رسیدن به آن را ندارد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان داشت: این که رهبر می فرماید یاد شهید کمتر از شهادت نیست، چون از نظر هدف که ارزش های انسانی مطرح است کار همان را می‌کند و این بدل آن است اما مهم است.

آیت الله عبادی تاکید کرد: شما حافظ پیام شهدا برای نسل آینده هستید و تلاش و زحمت شما در جهت حفظ مقام رفیع شهید است که نسل آینده را تربیت می‌کند که خودش باب مخصوص به خودش است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: همه باید سعی کنیم خارج از گزارش‌ها، جنبه تاثیرگذاری برنامه ها حرف اول را بزند.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (28)
کد خبر: 6664
  • شهید یعنی کسی که با بصیرت زندگی می‌کند

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 68607                              ديروز: 2512                              امروز: 860

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2018) محفوظ می باشد.