02

گریه بر مصائب کربلا باعث شفاعت در دنیا و آخرت می‌شود

گریه بر مصائب کربلا باعث شفاعت در دنیا و آخرت می‌شود
امام جمعه اهل سنت طبس مسینا گفت: دشمن می‌خواهد افکار مردم را نسبت به اسلام و امر به معروف و نهی از منکر جریحه دار کند که لازم است نخبه‌گان، علما و مسئولان برای اینکه مردم از آسیب های فضای مجازی در امان باشند تلاش کنند.


مولوی سید محمد حسینی امام جمعه اهل سنت طبس مسینا ، پیرامون قیام امام حسین (ع)، فلسفه امر به معروف و نهی از منکر اظهار کرد: در آن زمان که جامعه توسط یزید و یزیدیان به فساد، ظلم و ستم کشیده شده بود امام حسین (ع) برای مقابله با شرایط به وجود آمده قیام کرد.

 

وی افزود: هدف از قیام امام حسین (ع) به خاطر ترویج امر به معروف و نهی از منکر بود و احیای دین بود.

 

امام جمعه اهل سنت طبس مسینا عنوان کرد: هدف قیام امام حسین (ع) بیداری جامعه اسلامی و احیای دین خدا بود این به مسلمان‌ها و غیر مسلمان‌ها آنهایی که برای نجات بشر کار می‌کنند درس آزادگی داد.

 

مولوی حسینی بیان کرد: بشر برای رسیدن به سعادت و زندگی خوب باید با ظلم، ستم و بدعت‌ها مبارزه کند و امام حسین (ع) نیز برای سعادت بشر بر علیه ظلم و ستم موجود قیام کرد.

 

وی با بیان اینکه امام حسین (ع) برای احیای امر به معروف و نهی از منکر سفر حج خود را نا تمام گذاشت و به سمت کربلا رفت، تصریح کرد: این اقدام سید و سالار شهیدان نشان دهنده اهمیت امر به معروف و نهی از منکر در جامعه است.

 

امام جمعه اهل سنت طبس مسینا گفت: امام حسین علیه السلام درس آزادگی و شجاعت را به بشریت آموخت و این باعث شده که در دل همه مردم جای داشته باشد.

 

مولوی حسینی اظهار کرد: مسلمان و فرقه‌های مختلف اهل سنت به روش‌های مختلف در این ایام برای سید و سالار شهیدان عزادری کرده و نسبت به امام حسین علیه السلام ارادت قلبی خود را ابراز می‌کنند.

 

وی با بیان اینکه گریه و عزادری برای امام حسین (ع) باعث شفاعت خود فرد در دنیا و آخرت می‌شود، گفت: حادثه کربلا بسیارعظیم است و دل هر فردی را جریحه دار و مخدوش می‌کند و اگر کسی بر مصائب و مشکلات کربلا گریه کند باعث آمرزیده شدن خودش خواهد شد.

 

امام جمعه اهل سنت طبس مسینا بیان کرد: بهترین مردم در جامعه افرادی هستند که برای احیای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه قیام می‌کنند امر به معروف و نهی از منکر در جامعه بسیار اهمیت دارد اما اگر مردم نسبت به امر به معروف و نهی از منکر بی تفاوت باشند حق و حقوق خودشان از بین رفته و پایمال خواهد شد جامعه به فساد کشیده شده و آثار سوء آن به خود مردم برخواهد گشت.

 

مولوی حسینی خاطرنشان کرد: اگر امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اجرا شود همه مردم آثار مثبت آن را خواهند دید و در جامعه امنیتت و آرامش خاصی به وجود خواهد آمد.

 

وی بیان کرد: دشمنان اسلام از روش‌های مختلف قصد ضربه زدن به این جامعه را دارند و از هر روشی که در دسترس آنها باشد استفاده می‌کنند یکی از این روش‌ها استفاده از فضای مجازی است که دشمن به هر طریق هر گونه اطلاعات غلط و اشتباهی را به خورد مردم داده و به اهداف شوم و پلید خود نزدیک می‌شود.

 

امام جمعه اهل سنت طبس مسینا عنوان کرد: دشمن می‌خواهد افکار مردم را نسبت به اسلام و امر به معروف و نهی از منکر جریحه دار کند که لازم است نخبه‌گان، علما و مسئولان برای اینکه مردم از آسیب های فضای مجازی در امان باشند تلاش کنند.

 

مولوی حسینی تأکید کرد: لازم است رهبران دینی در راستای امر به معروف و نهی از منکر در فضای مجازی وارد میدان شده و پاسخگوی افکار عموی نسبت به شبهاتی که وجود دارد باشند.

 

وی بیان کرد: خوشبختانه مردم ایران آگاه بوده و نسبت به تهیدات و مطالبی که در فضای مجازی منتشر می‌شود اشراف کامل دارند تحت تاثیر تبلیغات سوء دشمن قرار نمی‌گیرند و همیشه دشمنان ما در هر زمینه‌ای که قصد آسیب زدن به این کشور،اسلام و انقلاب را داشته نا امید و مأیوس شده اند.


تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (62)
کد خبر: 6671
  • گریه بر مصائب کربلا باعث شفاعت در دنیا و آخرت می‌شود

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 73626                              ديروز: 1                              امروز: 1436

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.