14

اغراق در مقتل‌خوانی؛ آسیب‌ عزاداری است

اغراق در مقتل‌خوانی؛ آسیب‌ عزاداری است

عضو شورای هیئت‌های مذهبی شهرستان بیرجند گفت: باید سیره و سبک زندگی اهل بیت(ع) را به جوانان بشناسانیم تا در مسیر اشتباه قرار نگیرند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، غلامحسین علیزاده، عضو شورای هیئت‌های مذهبی شهرستان بیرجند گفت: با بیان اینکه غلو در بیان مقاتل و روضه‌ها از آسیب‌های عزاداری است که در شان اهل بیت(ع) نیست، اظهار کرد: این امر جنگ نرم دشمن از طریق شعر است.

وی ادامه داد: به‌عنوان ذاکر اهل بیت(ع) که ۴۰ سال است در این حوزه فعالیت می‌کنم به مداحان و شاعران توصیه می‌کنم که باید برای درک جایگاه اهل بیت(ع) مطالعه خوبی داشته باشند.
این مداح اهل بیت(ع) بیان کرد: اگر مداحان و شاعران شناخت کافی نداشته باشند، قطعاً هر نوع شعر و مدحی را خواهند سرود و اگر شناخت کافی داشته باشند، به هر سبکی روی نخواهند آورد.

علیزاده افزود: یکی از موارد مهمی که باید مورد توجه مداحان و شاعران باشد مطالعه و ایجاد معرفت نسبت به اهل بیت(ع) است. بعضی از مداحان بیشتر به سبک و آهنگ توجه دارند و فقط به دنبال گرم کردن مجالس هستند که این کار یک آسیب است.

عضو شورای هیئت‌های مذهبی بیرجند با بیان اینکه باید سیره و سبک زندگی اهل بیت(ع) را به جوانان بشناسانیم تا در مسیر اشتباه قرار نگیرند، تصریح کرد: بسیاری از مصیبت‌های کربلا را هنوز مطالعه نکرده و در مورد آن‌ها آگاهی نداریم.

علیزاده با بیان اینکه مداحان باید توجه کنند هر روضه‌ای سبب رضایت امام زمان(عج) از ما نمی‌شود، اظهار کرد: مداحی‌های اغراق‌آمیز تأثیر معکوسی به خصوص روی جوانان دارد.
وی با تأکید بر بیان سبک و اخلاق زندگی در روضه‌ها، بیان کرد: اگر واقعه عاشورا را سطحی و ساده مطالعه کنیم، جوان به علت روحیه کنجکاوی خود از این سبک زندگی دور خواهد شد، چون می‌فهمد که محتوای اشعار ضعیف است.

این مداح اهل بیت(ع) تصریح کرد: حضرت زینب(س) در کربلا فرمودند: «چیزی به جز زیبایی ندیدم.» این زیبایی چیست و اگر با توجه به کلام حضرت زینب(س) به عاشورا نگاه کنیم دنیایی از زیبایی می‌بینیم که می‌تواند راهگشای زندگی ما باشد.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (103)
کد خبر: 6678
  • اغراق در مقتل‌خوانی؛ آسیب‌ عزاداری است

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 73697                              ديروز: 1                              امروز: 1507

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.