14

جهاد راه حل دین برای مقابله با سلطه طاغوت است

جهاد راه حل دین برای مقابله با سلطه طاغوت است

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی گفت: جهاد با جان و زبان راه حل دین برای مقابله با سلطه طاغوت است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، آیت الله سید علیرضا عبادی در خطبه‌های نماز جمعه بیرجند اظهار کرد: استکبار و معاندان به زبان عقل و فطرت پایبند نیستند و از این جهت در شرع مقدس موضوع جهاد مطرح است.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی بیان کرد: جهاد حرکت همراه با تحمل سختی‌ها و مرارت‌ها است و از این رو کسانی که نمی‌توانند در برابر مشکلات و سختی‌ها صبوری کنند در مسیر جهاد ثابت قدم نمی‌مانند.

آیت الله عبادی ادامه داد: جهاد به‌عنوان یک واجب شرعی در منطق دین یک حرکت آزادی بخش برای رهایی ملت‌های در بند کشیده شده و دفاع در برابر هجوم دشمن است.

وی با اشاره به اینکه در یک تقسیم بندی جهاد به جهاد اصغر، اکبر و جهاد کبیر تقسیم می‌شود، افزود: گاه به وسیله جهاد با مال و جان و زبان می‌توان زمینه سلطه طاغوت را گرفت و از خون‌ریزی‌ها و جنایت‌های متعدد در جامعه بشری جلوگیری کرد.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی گفت: انسان قبل از جهاد اصغر (مقابله و جنگ فیزیکی با دشمن) باید در عرصه جهاد اکبر یعنی جهاد با نفس و مقابله با وسوسه های شیطان به موفقیت برسد تا سعادتمند شوند.

آیت الله عبادی با بیان اینکه مجاهدت حقیقی مقابله با هوای نفس است، اظهار کرد: در صدر اسلام افرادی بودند که در مسیر اسلام و حق با دشمن مقابله کردند ولی از آنجایی که در مبارزه با هوای نفس موفق نبودند مشکلات متعددی را ایجاد کردند.

وی بیان کرد: انسان قبل هر عمل، رفتار، اظهار نظر و تأیید و تکذیبی که می‌خواهد انجام دهد باید تأمل کند که آیا خداوند از این عملکرد او راضی است.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه براساس گفته رهبر معظم انقلاب اسلامی کسانی که می‌خواهند راه حل مشکلات را در وابستگی به دشمن بیان کنند به این ملت خیانت می‌کنند، بیان کرد: بسیاری از مشکلات در تقلید عناصر داخلی از دشمن و معاندان است.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی یادآور شد: اگر در داخل دچار ضعف و امید داشتن به بیگانه نباشیم، استکبار نمی تواند آسیبی به ما وارد کند.

گفتنی است در پایان نماز جمعه این هفته بیرجند نمازگذاران با سر دادن شعارهایی در حمایت از سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در جمع بسیجیان با ولی فقیه تجدید بیعت کردند.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (72)
کد خبر: 6681
  • جهاد راه حل دین برای مقابله با سلطه طاغوت است

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 81095                              ديروز: 2372                              امروز: 8

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.