24

مراسم اربعین حسینی عامل پیدایش تمدن نوین خواهد شد

مراسم اربعین حسینی عامل پیدایش تمدن نوین خواهد شد

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با بیان اینکه پیاده روی اربعین مقدمه ای برای ظهور است، گفت: این مراسم عامل پیدایش تمدن نوین خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام احمد رضایی، مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی در جلسه ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت های فرهنگی بیان کرد: آنچه متعلق به امام حسین(ع) است ارزشمند بوده و خریدار همه آن ها خداوند است.

وی با بیان اینکه زائر امام حسین(ع) در نزد خداوند آبرو دارد، افزود: همچنین خادم امام حسین(ع) بالاترین آبرو را برای خود کسب می‌کند.

حجت‌الاسلام رضایی با اشاره به سخنانی از پیامبر اکرم (ص) افزود: پیامبر می فرمایند: « زائر امام حسین(ع) از کسانی است که بعد از زیارت خالص شده و به او خطاب می‌شود که کارهایت را از نو شروع کن».

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با بیان اینکه اربعین یک حرکت شیعی نیست بلکه از همه قوم ها، ادیان و فرق وجود دارند، بیان کرد: امروز شاهد حضور میلیون ها نفر از سراسر عالم در همایش عظیم اربعین هستیم.

وی با بیان اینکه پیاده حرکت کردن و زائر اهل بیت(ع) شدن دارای سبقه تاریخی است، گفت: در احوالات بسیاری از علما آمده است که پیاده به زیارت امام حسین(ع) رفته اند.

حجت‌الاسلام رضایی اظهار کرد: جاذبه حسینی مردم را به صحنه می آورد تا میلیون نفر در این مسیر قدم بر می دارند و با پای پیاده به زیارت می روند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با بیان اینکه پیاده روی اربعین مقدمه ای برای ظهور است، اظهار کرد: این مراسم خودش عامل پیدایش تمدن نوین خواهد شد.

وی با بیان اینکه هر کس در پیاده روی اربعین شرکت می‌کند سفیری برای امام حسین (ع) است، گفت: یک سفیر اهل بیت(ع) به خوبی اثرات خود را در جامعه می گذارد.

حجت‌الاسلام رضایی بیان کرد: در روایات، زیارت اربعین یکی از نشانه های مومن ذکر شده است که این اهمیت زیاد مراسم را نشان می دهد.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (113)
کد خبر: 6712
  • مراسم اربعین حسینی عامل پیدایش تمدن نوین خواهد شد

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 96537                              ديروز: 4025                              امروز: 1695

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.