29

انتشار پیام‌های قرآنی نیاز به کار تخصصی دارد

انتشار پیام‌های قرآنی نیاز به کار تخصصی دارد

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی گفت: پیام‌های قرآن به گونه‌ای برای ملت بیان شود که مؤثر باشد و این نیاز به کار تخصصی دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، آیت الله سیدعلیرضا عبادی، نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی در دیدار با خبرنگاران خبرگزاری ایکنا در خراسان‌جنوبی و مدیر شعب ایکنا، گفت: خلقت انسان نسبت به سایر موجودات دیگر یک خلقت فرهنگی است.

وی با بیان اینکه انسان در زندگی در این دنیا ماهیت پیدا می‌کند، افزود: موجودات دیگر مانند جامدات، نباتات و حیوانات تعریف شده هستند اما انسان این گونه نیست و بر اساس سیستم فرهنگی که اتخاذ کرده، ساخته می‌شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی افزود: آنچه که پاسخگوی انسان است، مکتب فرهنگی است و اسلام مکتب فرهنگی و انقلاب نیز برخاسته از اسلام و انقلاب فرهنگی است.

آیت الله عبادی با بیان اینکه قرآن سند اسلام و متن فرهنگی است، تصریح کرد: ما به آن اندازه موفق می‌شویم که در فرهنگ‌سازی اسلامی موفق شویم.

وی ادامه داد: نگاه به قرآن، نوشتن و خواندن قرآن، حفظ و تفسیر قرآن ثواب دارد و این‌ امور همه ارزشمند است اما هدف نزول قرآن این موضوعات نبوده بلکه هدف اصلی از نزول قرآن، عمل به آن و فرهنگ‌سازی قرآن است.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با بیان اینکه اگر پیام‌های قرآن فرهنگ‌سازی نشود هیچ کدام از این موارد ثمری ندارد، خاطرنشان کرد: جهاد دانشگاهی یک نهاد خدمتگزار است و کارهای ریشه‌ای که تاکنون انجام داده قابل تقدیر است.

آیت الله عبادی با بیان اینکه وجود خبرگزاری ایکنا در جامعه اسلامی ضرورت دارد، اظهار کرد: باید پیام‌های قرآن به گونه‌ای برای ملت بیان شود که موثر باشد و این نیاز به کار تخصصی دارد.

وی افزود: امروز دنیا به بن بست رسیده و برای دشمنان، فرهنگ اسلامی، انسانی و الهی مطرح نیست بلکه آن‌ها به دنبال قتل عام و ویرانی شهرها هستند.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با بیان اینکه پیام‌های قرآنی در حل مشکلات بشری تاثیرگذار است، گفت: هر اندازه کیفیت پیام‌های قرآنی بیشتر شود تاثیرگذاری و میزان موفقیت آن نیز بیشتر خواهد بود.

آیت الله عبادی خطاب به خبرنگاران ایکنا، بیان کرد: بسیاری از افراد در پشت مرزها منتظر دریافت پیام‌های قرآنی هستند لذا شما باید پیام‌های قرآنی را با کیفیت به آن سوی مرزها برسانید.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (55)
کد خبر: 6727
  • انتشار پیام‌های قرآنی نیاز به کار تخصصی دارد

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 58691                              ديروز: 1756                              امروز: 565

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.