06

عظمت اسلام ناب با پیاده‌روی اربعین به رخ جهانیان کشیده می‌شود

عظمت اسلام ناب با پیاده‌روی اربعین به رخ جهانیان کشیده می‌شود

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیون مبارز گفت: عظمت اسلام ناب با پیاده‌روی اربعین به رخ جهانیان کشیده می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام حسین ابراهیمی، عضو شورای مرکزی جامعه روحانیون مبارز ضمن اشاره به اینکه محرم و حماسه عظیم اربعین حسینی متعلق به همه جهان اسلام است و در میان همه مسلمانان اعم از شیعه و سنی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است، اظهار کرد: اربعین، کمال نهضت حسینی است و رسوایی بنی‌امیه نیز از جریان اربعین شروع شد.

وی با بیان این‌که یکی از تعبیر‌های رایج عددی تعبیر عدد ۴۰ است که در بسیاری ازموارد به کار رفته، تصریح کرد: اربعین، سرّی از اسرار خدای تعالی است که هیچ یک از علمای ربّانی به این سر نرسیده اند.

نماینده پیشین مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مسلمانان هرگز نباید در برابر ظلم و ستم تسلیم شوند و بایستی همیشه نسبت به وظیفه خود در قبال دینشان مسئولیت‌پذیر باشند، خاطرنشان کرد: در این زمینه، امام حسین (ع) الگوی بزرگی برای همه است.

حجت‌الاسلام ابراهیمی ادامه داد: مسلمانان جهان بایستی در راستای زنده نگه داشتن دین خدا از هیچ اقدامی دریغ نکنند و با تمام توان در برابر طیف دشمنان و خائنان انقلاب ایستادگی کنند.

وی با اشاره به این مهم که ما هر چه داریم از برکت اربعین حسینی بوده است، یادآور شد: اگر اربعین نبود به طور یقین از اسلام نیز خبری نبود.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیون مبارز ادامه داد: خون امام حسین(ع) در اربعین همه ثمرات خویش را داد و سبب تحریک همه پیروان ائمه اطهار(ع) شد.

حجت‌الاسلام ابراهیمی با بیان این که چند سالی است که نظام مقدس جمهوری اسلامی این راهپیمایی باشکوه حسینی را برگزار می‌کند، ابراز کرد: حماسه عظیم اربعین حسینی به عزت و عظمت نظام اسلامی کمک کرده و می‌کند.

وی پیاده روی اربعین حسینی درکربلا را تنها یک راهپیمایی ساده ندانست و یادآور شد: آنچه مسلم است آن است که اربعین حسینی، یک رویداد اعتقادی و فرهنگی نمایش قدرت وعظمت جهان اسلام است.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیون مبارز ادامه داد: راهپیمایی اربعین نمایش قدرت جهان اسلام و بزرگ‌ترین و باشکوه‌ترین عامل معرفی تشیع و نهضت حسینی به همه جهانیان است.

حجت‌الاسلام ابراهیمی با بیان این مطلب که شیعیان گنج بزرگی به نام امام حسین (ع) و واقعه عاشورا دارند که بایستی قدرشناس آن باشند، عنوان کرد: بر کسی پوشیده نیست که راهپیمایی اربعین به منزله عینیت یافتن فرهنگ عاشورا و اهداف قیام امام حسین (ع) در عاشورای حسینی است.

وی از راهپیمایی عظیم اربعین حسینی به‌عنوان نماد وحدت و همدلی مسلمانان یاد کرد و افزود: یایستی روحانیون به‌عنوان پیش‌قراول این حماسه عظیم، نقش آفرینی کنند.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیون مبارز با اشاره به اینکه جای بسی افتخار است که همه ساله شاهد حضور پررنگ روحانیون، طلاب و مبلغین اموردینی در بین زائرین اربعین هستیم، مطرح کرد: اربعین یکی از جامع ترین و باشکوه ترین حماسه شیعیان از تاریخ صدر اسلام تاکنون است و طلاب و روحانیون با حضورشان در بین زائران به ایجاد همدلی، وحدت و مودت بین کشورهای مختلف کمک شایانی می‌کنند.

حجت‌الاسلام ابراهیمی با بیان اینکه روحانیون از برکت امام حسین(ع) توانسته‌اند از دیرباز تاکنون به تبلیغ معارف دینی بپردازند، گفت: حضور روحانیون در بین زائران سبب قوت قلب و دلگرمی آنان می‌شود.

وی نقش طلاب و روحانیون را در همه عرصه‌ها و از جمله سفر اربعین در راستای تبلیغ معارف دینی بسیار تاثیرگذار دانست و افزود: اگر این عزیزان وظایفشان را به درستی انجام دهند، امت اسلامی با حضور یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون نفر مسلمان جهان تشکیل می‌شود و دیگر استکبار جهانی برای همیشه زمین‌گیر می‌گردد.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیون مبارز با بیان این مهم که استکبار جهانی از هیچ چیزی به اندازه وحدت مسلمین ترس و واهمه ندارد، گفت: این اتحاد مسلمانان کمر استکبار را می‌شکند و در راستای وحدت جهان اسلام است که دشمنان جرأت حمله و دستبرد به مسلمانان را نخواهند داشت.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (53)
کد خبر: 6746
  • عظمت اسلام ناب با پیاده‌روی اربعین به رخ جهانیان کشیده می‌شود

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 76510                              ديروز: 3916                              امروز: 2245

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.