05

۱۰کاروان پیاده از شهرستان قاین به مشهد الرضا(ع) اعزام می شوند

۱۰کاروان پیاده از شهرستان قاین به مشهد الرضا(ع) اعزام می شوند

مسئول اداره تبلیغات اسلامی قاین بابیان اینکه درایام شهادت امام رضا(ع) هیئات مذهبی به صورت کاروان‌های پیاده به مشهد می‌روند،گفت:پیش بینی می‌شودامسال ۱۰کاروان پیاده اعزام شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان خراسان جنوبی؛ حجت‌الاسلام احمد علیپور رئیس اداره تبلیغات اسلامی قاین اظهار داشت: همه ساله در ایام شهادت امام رضا(ع) هیئات مذهبی از شهرستان قاین برای عزاداری وسوگواری به مشهد مقدس اعزام می‌شوند.

وی افزود: پیش بینی می‌شود امسال بیش از ۱۰ کاروان پیاده و ۴۰ هیئت مذهبی با وسایل نقلیه برای برنامه‌های دهه آخر صفربه مشهد مقدس اعزام شوند.

مسئول اداره تبلیغات اسلامی قاین ادامه داد: زیارت یک عمل عبادی مستحب نیست، بلکه امر اعتقادی به حساب آمده و به همین دلیل در روایات تا این اندازه برآن تاکید شده است و هر فردی که به زیارت امام معصوم(ع) می‌رود بدنی معنا است که نوبت را پذیرفته وبه معاد، توحید اعتقاد پیدا کرده است.

حجت‌الاسلام علیپور افزود: زائران و شیفتگان علی بن موسی الرضا(ع) از نظر مقام و منزلت والاتر ومقرب ترند، زیرا آنها شیعیان دوازده امامی هستند که برای همین امر فواید زیاد و بی شماری برای زیارت ثامن الائمه(ع) ذکر شده است.

مسئول اداره تبلیغات اسلامی قاین گفت: از امام رضا(علیه السلام) نقل شده هر کس مرا در این دیار غربت زیارت کند خدواند پاداش یکصد هزار شهید، یکصد هزار صدیق، یکصد هزار حج و یکصد هزار مجاهد و رزمنده به او می‌دهد.

وی بیان داشت: طبق روایات پاداش زیارت حرم امام رضا(ع) هنگامی به انسان می‌رسد که زائر به حق آن حضرت معرفت داشته باشد و بداند چه کسی را زیارت می‌کند.

تعداد امتیازات: (0) Article Rating
تعداد مشاهده خبر: (92)
کد خبر: 6754
  • ۱۰کاروان پیاده از شهرستان قاین به مشهد الرضا(ع) اعزام می شوند

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.
اين ماه: 74972                              ديروز: 1                              امروز: 2782

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای تبیان خراسان جنوبی (سال 2019) محفوظ می باشد.